Tea Bags Basilur
Tea Bags Basilur – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 104
BASILUR Fruit Infusions Assorted 60 bags, wrapper
259,-
2,398 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Mix of fruit teas, flavoured, portioned 60x1,8g; Ingredients: Forest Fruits - apple, elderberry, strawberry, raspberry, hibiscus, rosehip, creamy and vanilla aroma Orange...
BASILUR Christmas Fruit Assorted 20 × 1,8 g, cover
119,-
3,306 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, cloves, hibiscus, apple, orange, cinnamon, stevia and rosehip - 5.95 Kč/pcs - from 3,306 Kč/1 kg
BASILUR Premium Earl grey unshelled 100 × 2 g
199,-
995 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, single-species, Sri Lankan, weight 200 g, composition bergamot - 995 Kč/1 kg
BASILUR Winter Berries Assorted 60 sachets, cover
259,-
2,158 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 120 g, composition cranberry, raspberry, sea buckthorn and currants - 4.32 Kč/pcs - from 2,158 Kč/1 kg
BASILUR Orient Assorted 60 bags, paper cassette
Discounted -7 %
239,-
259,-
2,173 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Ingredients: Golden Crescent, Ingredients: black tea Magic Nights, Ingredients: black tea, strawberry, apricot, pineapple, papaya aroma Moroccan Mint, Ingredients: green tea,...
BASILUR Cold Brew Assorted paper 60 × 2 g
289,-
2,408 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 48 Kč/pcs - from 2,408 Kč/1 kg
BASILUR Premium English Breakfast unshelled 100 × 2 g
189,-
945 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, single species, Sri Lankan, weight 200 g - 15.75 Kč/pcs - from 945 Kč/1 kg
BASILUR Cold Brew Assorted cover 40 × 2 g
239,-
2,988 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition pomegranate, hibiscus, Mint, orange, rosehip and mango - 19.92 Kč/pcs - from 2,988 Kč/1 kg
BASILUR White Tea Assorted 40 sachets, packed
269,-
4,483 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g - 6.73 Kč/pcs - from 4,483 Kč/1 kg
BASILUR Without Hibiscus Assorted 40 × 1,8 g, cover
249,-
3,458 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 72 g, composition lemon, hibiscus, Strawberry, orange, stevia and rosehip - 6.23 Kč/pcs - from 3,458 Kč/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Assorted Vol. II cover 40 gastro sachets
239,-
2,988 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition lemon and mango - 19.92 Kč/pcs - from 2,988 Kč/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Assorted Vol. III cover 40 gastro sachets
239,-
2,988 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition cranberry and raspberry - 19.92 Kč/pcs - from 2,988 Kč/1 kg
BASILUR Vintage Assorted wrapper 40 bags 75 g
229,-
3,053 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - gift collection of festive black teas and green tea, flavoured, portioned - 5.73 Kč/pcs - from 3,053 Kč/1 kg
BASILUR Specialty Assort 60 bags, paper cassette
Discounted -7 %
239,-
259,-
2,078 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 115 g - 3.98 Kč/pcs - from 2,078 Kč/1 kg
BASILUR Botanical Breeze Cooling Tea Assorted 40 sachets
229,-
3,523 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green and white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 65 g, composition chamomile, Lavender, mint and orange - 19.08 Kč/pcs - from 3,523 Kč/1 kg
BASILUR Specialty Earl Grey 25 × 2 g, cover
99,-
1,980 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 50 g - 3.96 Kč/pcs - from 1,980 Kč/1 kg
BASILUR White Tea Book Assorted 32 × 1,5 g, tin
349,-
5,453 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, strawberry composition, orange, roses, vanilla and mango - 10.91 Kč/pcs - from 5,453 Kč/1 kg
BASILUR gift Blue Tea Assorted pack of 40 gastro bags
239,-
3,983 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g, composition lavender and butterfly flower - 19.92 Kč/pcs - from 3,983 Kč/1 kg
BASILUR Bouquet Jasmine 25 × 1,5 g, cover
Discounted -9 %
99,-
109,-
2,605 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, weight 38 g, composition jasmine - 3.96 Kč/pcs - from 2,605 Kč/1 kg
BASILUR Winter Berries Book Assorted 32 × 2 g, tin
369,-
5,766 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, composition cranberry, raspberry and sea buckthorn - 11.53 Kč/pcs - from 5,766 Kč/1 kg
Basilur Fruit Infusions Book Summer Fiesta 32 × 1,8 g sheet
339,-
5,885 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - mix of fruit teas, flavoured, portioned: 32x1,8g; Ingredients: Orange Peach - apple, hibiscus, orange peel, blackberry leaf, chicory root, aroma of red orange and peach;...
BASILUR Premium Ceylon green unshelled 100 × 2 g
189,-
945 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, single species, Sri Lankan, weight 200 g - 15.75 Kč/pcs - from 945 Kč/1 kg
BASILUR European Breakfast Tea Book Assorted tin 32 × 2 g
319,-
4,984 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, composition bergamot, Chocolate and roses - 53 Kč/pcs - from 4,984 Kč/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Assorted 40 × 1,8 g, cover
249,-
3,458 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 72 g, composition lemon, cloves, hibiscus, apple, orange, cinnamon, stevia and rosehip - 6.23 Kč/pcs - from 3,458 Kč/1 kg
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Vreckové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Filteres teák