Soli do koupele byly pro své léčebné a relaxační účinky oblíbené již ve starověku. Solné koupele zbožňovali starověcí Egypťané, Řekové i Římané. Propadnout jejich opojnému kouzlu můžete i vy. Sůl do koupele si můžete pořídit s různými minerály, esenciálními oleji a vůněmi, které navodí pocit klidu a harmonie. Přečtěte si, jaké účinky má mořská koupelová sůl, himalájská či aromatická a jak jednotlivé produkty dávkovat.
Sůl do koupele je již po celá tisíciletí součástí různých očistných a léčebných rituálů. Kombinace vody a soli má blahodárné účinky nejen pro lidské tělo, ale i mysl. Existuje hned několik pádných důvodů, proč byste ji měli vyzkoušet i vy. Solná lázeň vás může zbavit řady neduhů.
Skrze pokožku se vám do těla dostanou potřebné minerály.
Slaná voda působí jako peeling a zanechá vaši pleť krásně hebkou.
Koupelová sůl se používá jako podpůrná léčba při kožních onemocněních.
Solná koupel regeneruje namožené svaly po sportovním výkonu.
Hydratuje, takže je vhodná i pro citlivou a suchou pokožku.
Vyzkoušejte léčivou sůl do koupele. Účinky pocítíte takřka okamžitě
Chcete si koupit sůl do koupele? Účinky vás mile překvapí. Soli zpevňují a čistí pleť. Bezprostředně po koupání bude krásně jemná jako po peelingu. Léčivé koupele uleví atopikům a lidem, kteří trpí ekzémy či lupénkou. Některé druhy solí mají silné dezinfekční a protizánětlivé účinky. Díky těmto vlastnostem jsou solné koupele doporučovány ženám, které trpí na gynekologické záněty.
Pokud trpíte kožním či jiným chronickým onemocněním a chtěli byste podpořit léčbu solnou koupelí, konzultujte váš záměr nejprve s vaším ošetřujícím lékařem.
Potřebujete chvilku pro sebe? Pomůže vám relaxační koupelová sůl
Relaxační koupelová sůl je ideální volbou pro chvíle, kdy si potřebujete odpočinout a načerpat nové síly. Díky obsahu éterických olejů, vonných esencí a minerálů působí blahodárně na tělo i mysl. Sůl do koupele pomáhá uvolnit svalové napětí, zmírnit stres a navodit pocit hluboké relaxace. Přísady jako levandule, heřmánek či rozmarýn navíc podporují klidný spánek, regeneraci a harmonii.
Relaxační sůl do koupele vás uvolní po náročném dni.
Jaké má koupelová sůl složení?
Koupelová sůl samozřejmě není jen jedna jediná. Na výběr máte hned z několika druhů. Každý z nich má odlišné složení a účinky. Mořská sůl, himálajská sůl nebo sůl z Mrtvého moře obsahují minerály jako hořčík, vápník, draslík a železo, které zklidňují pokožku, uvolňují svalové napětí a podporují regeneraci. Esenciální oleje přidávají příjemnou vůni a aromaterapeutické účinky, např. levandule zklidňuje a eukalyptus bojuje s nachlazením.
Mořská sůl do koupele
Mořská sůl do koupele má čistě přírodní složení. Získává se odpařením mořské vody. Je vhodná jako přísada do koupelí nebo i do bazénů. Mořská sůl do koupele pomáhá při detoxikaci těla, podporuje prokrvení pokožky a přispívá k její regeneraci. Díky obsahu minerálů, jako jsou hořčík, vápník a draslík, zklidňuje podráždění, zmírňuje svědění a je vhodná pro citlivou pokožku, včetně atopického ekzému a lupénky.
i
Mořská sůl do koupele z Mrtvého moře má vysokou koncentraci minerálních látek
Mořská sůl do koupele z Mrtvého moře obsahující vysokou koncentraci minerálů má prokazatelně pozitivní účinky při léčbě lupénky a atopického ekzému. Tato sůl pleť hydratuje, dezinfikuje a čistí. Působí blahodárně na lupénku, akné, ekzémy, plísně i celulitidu. Doporučuje se také při revmatických a kloubních potížích a při nervovém vypětí a stresu.
Epsomská sůl do koupele
Epsomská sůl do koupele, známá také jako hořká sůl, obsahuje hořčík a sírany. Pleť tyto důležité minerály snáze vstřebá. Je ideální pro relaxační koupele, protože pomáhá zmírnit stres, napětí a svalové bolesti. Hořčík, který se během koupele vstřebává do pokožky, podporuje regeneraci svalů, ulevuje od otoků a zklidňuje podrážděnou pokožku. Epsomská sůl je také skvělá pro detoxikaci těla, jež zbavuje škodlivin.
Himalájská koupelová sůl je považována za jednu z nejčistších solí na světě. Obsahuje více než 80 minerálů a stopových prvků, včetně železa, které jí dodává typickou růžovou barvu. Himalájská koupel pokožku čistí, zjemňuje a vyživuje. Má detoxikační účinky, napomáhá uvolnění svalů a kloubů a podporuje celkovou harmonii těla i mysli. Dopřát si ji můžete také při nervovém vypětí, stresu a únavě.
Rochova sůl obsahuje prospěšné minerální látky. Je skvělou přísadou do lázně pro chodidla i tělo. Změkčuje vodu, zklidňuje a regeneruje tělo a odstraňuje únavu. Díky této soli do koupele se také snáze zbavíte odumřelé kůže.
Vyberte si ideální sůl do koupele podle vůně
Důležitou roli hraje také to, jakou má sůl do koupele vůni a specifické složení. Vonné esence, éterické oleje a přírodní aromata promění koupel v jedinečný relaxační zážitek. Levandule uklidňuje a zmírňuje stres, citrusové plody dodávají energii a svěžest, zatímco eukalyptus a máta osvěží a uvolní dýchací cesty. Některé soli navíc obsahují přírodní oleje nebo výtažky z bylin, které pečují o pokožku a zanechávají ji hebkou a jemnou.
i
Přírodní koupelová sůl neobsahuje barviva ani konzervační látky
Přírodní koupelová sůl je složena z čistých přírodních ingrediencí, jako jsou minerály, bylinky, esenciální oleje a rostlinné extrakty. Neobsahuje syntetické vůně, barviva ani konzervační látky. BIO sůl do koupele navíc obsahuje přírodní suroviny pocházející z ekologického zemědělství (bez použití chemických hnojiv a pesticidů), které respektují životní prostředí a šetrně pečují o pokožku.
Kolik se dává soli do koupele?
Soli do koupele se dávkují podle druhu a také podle účelu použití. Pokud používáte například sůl do koupele z Mrtvého moře jako podpůrnou léčbu lupénky či ekzému, budete potřebovat alespoň 500 g na 100 l vody. Tyto léčivé koupele se opakují v pravidelných intervalech. Pro relaxační koupel si vystačíte s menším množstvím soli okolo 100 g. Vždy se řiďte pokyny, které jsou uvedené na obale.
Jak často se koupat v soli? Relaxační koupel si můžete dát 1–2krát týdně. Pokud trpíte kožními problémy, můžete ji absolvovat častěji, a to podle doporučení dermatologa. Vždy záleží na typu soli a citlivosti pokožky. Pokud si chcete dopřávat solnou koupel pravidelně a zároveň ušetřit, pořiďte si velké balení soli do koupele (až 5 kg).
Jak si vyrobit koupelovou sůl?
Koupelovou sůl pro relaxační lázeň si můžete vyrobit i sami doma. Stačí smíchat pár ingrediencí dohromady a máte hotovo. Pro výrobu domácí koupelové soli budete potřebovat: hrubozrnnou (nejlépe Himalájskou) a jemnou sůl, esenciální olej dle osobních preferencí, olivový olej a dobře uzavíratelnou nádobu. Nechte směs několik dní stát, aby se do soli vstřebaly všechny přísady.
Sůl do koupele DIY můžete obohatit také o sušené květy, bylinky a pro lepší vizuální efekt můžete přidat i potravinářské barvivo.
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.