Obnovit stránku

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

SONETT White and Color 5 l

699 Kč
578 Kč bez DPH

SONETT White and Color 5 l

Nejste lhostejní k přírodě a zajímáte se o co nejekologičtější praní? Pak vyzkoušejte produkty od německé firmy Sonett, jejíž ekologická drogerie patří k té nejkvalitnější, kterou lze v České republice sehnat. Tekutý prací gel Sonett White and Color není výjimkou. Díky svému šetrnému 100% přírodnímu složení je vhodný i pro lidi s citlivou nebo alergickou pokožkou. Gel je univerzální a můžete jej použít na praní bílých i barevných textilií z bavlny, lnu, konopí a textilních směsí. Hlavní složkou gelu je čisté rostlinné mýdlo ze slunečnicového či řepkového oleje v BIO kvalitě. Levandulový éterický BIO olej dodá prádlu příjemnou vůni. Mýdlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleje obsažené v gelu od Sonett jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouratelné. Prací gel využijete jak při praní v pračce, tak i při ručním praní.

Klíčové vlastnosti pracího gelu SONETT White and Color

  • Ekologický tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo
  • 100% přírodní složení Sonett bez protispékavých prostředků, plnidel, optických zjasňovačů, fosfátů a enzymů
  • Levandulový éterický BIO olej krásně provoní prádlo
  • Sonett White and Color je hypoalergenní a vhodný i pro lidi s citlivou nebo alergickou pokožkou
  • Hlavní složkou gelu je čisté rostlinné mýdlo ze slunečnicového či řepkového oleje v BIO kvalitě
  • Všechny látky obsažené v pracím gelu od Sonett jsou v přírodě snadno a okamžitě odbouratelné
  • Není vhodný na praní vlny, hedvábí a mikrovlákna
  • Díky kombinaci citrátů a mýdla není třeba používat aviváž
  • Pro ruční praní i praní v pračce (při teplotách od 30 °C do 95 °C)
  • Celý obal je recyklovatelný

Složky pracího gelu

Mýdlo, cukrový tenzid a deriváty kokosového oleje se v pracím gelu od Sonett vzájemně doplňují a posilují. Při výrobě mýdla se řepkový olej z ekologického zemědělství zmýdelňuje za pomoci louhu draselného zvláštním postupem bez přivádění tepla zvenčí. Díky tomuto postupu je metoda zmýdelňování energicky úsporná. Mýdlo jako aktivní mycí látka smáčí a rozpouští nečistoty. Účinky mýdla jsou v pracím prostředku zesilovány cukrovým tenzidem a deriváty kokosového oleje. Právě tyto dvě složky zároveň odstraňují nevýhodu mýdla, kterou je tvorba vápenatého mýdla, jež se při nepřesném dávkování aviváže může usazovat na prádle. Cukrový tenzid a deriváty kokosového oleje se získávají z čistě rostlinných surovin cukru, škrobu a kokosového tuku chemickými přeměnami za pomoci kyselin. Tekutý stav gelu je zajišťován alkoholem, který se získává zkvašením rostlinných škrobů. Sířený ricinový olej je získáván chemickou reakcí ricinového oleje s kyselinou sírovou a zintenzivňuje schopnost prostředku rozpouštět tuky.

Ekologické praní se SONETT

Německá firma Sonett vyrábí vysoce kvalitní ekologickou drogerii a dbá nejen na kvalitu použitých surovin a jejich dopad na naše zdraví a životní prostředí, ale také na samotnou výrobu svých prostředků. Jako jediný výrobce ekodrogerie je firma držitelem dvou ekocertifikátů (CSE a EcoGarantie). Produkty jsou 100 % odbouratelné a během pár hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky. Použité suroviny jsou v BIO kvalitě. Voda použitá při výrobě je bio-dynamicky rytmizována a do produktů Sonett jsou přidávány směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů. Výrobky firmy Sonett jsou hypoalergenní a vhodné pro osoby s citlivou či alergickou pokožkou. Firma netestuje na zvířatech a nepoužívá žádné suroviny živočišného původu.

Dávkování:
1 uzávěr = 40 ml

Na 4,5 kg prádla: měkká voda: 50 - 75 ml; středně tvrdá voda: 60 - 100 ml; tvrdá voda: 60 - 100 ml + 50 ml změkčovadla
Při teplotách od 50 °C přidejte 60 ml Sonett Bělící prostředek
Ruční praní: 40 ml na 5 l vody

Složení:
Mýdlo z řepkového* nebo slunečnicového oleje* (5 - 15 %), cukrové tenzidy (5 - 15 %), alkoholový sulfát kokosového oleje (5 - 15 %), rostlinný alkohol (etanol) (1 - 5 %), sířený ricinový olej (< 1 %), citrát (< 1 %), esenciální oleje z levandule* (< 1 %), balzamické přísady* (< 1 %), pravotočivě vířená voda (do 100 %).
*z certifikovaného ekologického zemědělství nebo volný sběr v přírodě

Upozornění:
Účinky mýdlových pracích prostředků se plně rozvíjí pouze v měkké vodě. Při tvrdé vodě (nad 14 °dH) je nutné přidat změkčovač ke každému praní. Při teplotách od 50 °C lze na odolné skvrny přidat 60 ml prostředku na odstranění skvrn. Při teplotě pod 10 °C se produkt mění a poněkud houstne a zakaluje se, což za tepla, resp. po mírném protřepání, opět zmizí.

Parametry a specifikace

Použití

Typ prádla Univerzální
Barva prádla Barevné prádlo, Bílé prádlo
Vlastnosti Ekologické, Pro alergiky, Pro běžné praní, Pro citlivou pokožku

Počet praní

Počet praní 67

Objem

Objem 5 000 ml

Typ pracího prostředku

Typ pracího prostředku Prací gel

Počet kusů

Počet kusů 1 ks

Kategorie

Kategorie Prací prostředky
Kód:  PPR695
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  4007547501522
Odkazy: Stránky výrobce
P-DC1-WEB24