Stain Removers
Stain Removers – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 80
Our brand
AlzaEco white vinegar 10% 5 l
Great price
169,-
34 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - 10% white vinegar, strong cleaning and disinfecting properties, use by mixing in a 1:4 ratio with water, makes ironing easier and protects the softness...
LOVELA Baby Starter Kit
749,-
100 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toiletry Set contains: LOVELA Baby liquid detergent for coloured clothes 4,5 l (50 washes), LOVELA Baby hypoallergenic fabric softener 2 l (33 washes), LOVELA Baby stain remover 1
VANISH Oxi Action Gel Stain Remover 4 l
429,-
107 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - 4000ml - 107 Kč/1 l
AlzaEco Citric acid 2 kg
Great price
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - universal usage, 2000 g
AlzaEco Citric acid 1 kg
Great price
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - citric acid, perfectly dissolves mineral deposits, works excellently in combination with white vinegar, removes limescale from kettles, coffee...
SAVO Perex Floral fragrance 1,2 l
Amazing Deal
78,-
Save 8,-
65 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Whitener For laundry bleaching, removes dirt and stains during prewash - 65 Kč/1 kg
VANISH Power Gel Pre-wash 200 ml
Great price
139,-
Save 10.90
695 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - for stains: oils, grasses, sweat, ketchup, red wine, coffee, teas, chocolate and fruit, vegetables, 200ml - 695 Kč/1 l
VANISH Oxi Action spray 500ml
139,-
278 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - for stains: oils, grasses, sweat, ketchup, red wine, coffee, teas, chocolate and fruit, vegetables, 500ml - 278 Kč/1 l
VANISH Oxi Action bleaching and stain removal powder 970 g
259,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - for stains: sweat, 970g
AlzaEco baking soda 2 kg
Great price
119,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - universal usage, 2000 g
AlzaEco white vinegar 10% 3 l
Great price
139,-
46 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - universal usage, 3000 g
VANISH Oxi Action stain removal powder 970 g
259,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - for stains: sweat, 970g
SAVO Perex Fresh scent 1,2 l
Great price
84,-
70 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Whitener for bleaching laundry, removes dirt and stains already during pre-washing
VANISH Oxi Action gel for bleaching and stain removal 3 l
369,-
123 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - 3000ml - 123 Kč/1 l
FROSCH EKO Spray Stain Remover For Baby Clothes 300ml
209,-
697 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - for stains: fruit, vegetables, 300ml 330g - 697 Kč/1 l
FROSCH Stain Remover ''like gall soap'', 75ml
Discounted -7 %
65,-
70,-
867 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - for stains: oils and grasses, 75ml - 867 Kč/1 l
AlzaEco baking soda 1 kg
Great price
67,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - universal usage, 1000 g
NEFLEK stain remover 500 ml
Amazing Deal
68,-
Save 22,-
136 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - for stains: grasses, sweat, ketchup, red wine, coffee, teas, chocolate and fruit, vegetables, 500ml - 136 Kč/1 l
VANISH Oxi Action Gel Stain Remover 3 l
369,-
123 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - 3000ml - 123 Kč/1 l
VANISH Oxi Action Extra Hygiene 940 ml
Great price
159,-
Save 9.99
169 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - 940ml - 169 Kč/1 l
VANISH Oxi Action Gel for bleaching and stain removal 750 ml
149,-
199 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - 750ml - 199 Kč/1 l
VANISH Oxi Action for bleaching and stain removal 470 g
Amazing Deal
159,-
Save 40,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - 470g
WASHING OXY Bleichmittel 750g
Great price
104,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - for stains: grasses, sweat, ketchup, red wine, coffee, teas, chocolate and fruit, vegetables, 750g
ALLNATURE Sodium percarbonate + Taed 1 kg
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Whitener - an effective eco-friendly cleaner suitable for laundry bleaching, stain removal and disinfection
In the category Stain Removers on Alza.cz, we currently have a total of 80 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Odstraňovače škvŕn
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Folteltávolítók