Obnovit stránku

mBot - Robot Explorer kit

Doručujeme i o víkendu. K vám domů i na prodejny
2 999 Kč
2 479 Kč bez DPH

mBot - Robot Explorer kit

Robot mBot není jen chytrá hračka, ale představuje i způsob, jak se naučit základy programování a elektroniky efektivně a zábavnou formou. Ani si nevšimnete, kdy jste s mBotem přešli od zábavy k vytváření něčeho užitečného. MBot je STEM výukový robot pro děti, začínající bastlíře a tvůrce. MBot dokáže výuku a učení programování přeměnit na zábavu, která vás jen tak neomrzí. Dítě si robota samo sestaví a zažije, jaké to je vytvořit něco vlastníma rukama. K sestavení robota je potřeba jen šroubovák (součástí balení). Spojování dílů je pomocí šroubků podobné, jako známe ze stavebnice Merkur. Podle obrázkového návodu sestaví robota úplně každý a za chvíli bude kolem vás jezdit, blikat a troubit váš nový robotický přítel.

Klíčové vlastnosti programovatelné stavebnice mBot - Robot Explorer kit

  • Skvělý programovatelný robot pro zábavu i učení
  • Modulární systém umožňuje rychlé sestavení mBota
  • Mobilní aplikace i PC software pro programování robota
  • 60 lekcí výuky grafického programování
  • Skvělá hračka pro malé i velké
  • mBot rozvíjí logické myšlení, kreativitu a učí užitečným schopnostem

Nekonečné možnosti rozšíření z dílny Makeblock

Pro hraní a výuku s robotem mBot jsou připraveny rozšiřující Add-on packy, které obsahují přídavné elektronické moduly a mechanické součásti. Podle návodu s nimi vytvoříte další zábavné a naučné projekty. Pak už vám nic nebrání realizovat s tímto robotem vlastní nápady. MBot má 4 rozšiřující porty, ke kterým připojíte více než 100 různých elektronických modulů Me. K dispozici je také více než 300 dalších mechanických součástí platformy Makeblock. To už je slušný základ na pořádný projekt.

Snadné sestavení robota mBot

MBot používá modulární design a sestavíte ho během patnácti minut. Barevně označené konektory zaručují, že i propojování elektronických modulů se základní deskou je velmi jednoduché. Všechno, co potřebujete, na sestavení je šroubovák. V mobilní aplikaci je k dispozici i obrázkový návod na sestavení ve 3D. To pomáhá tvořit prostorovou inteligenci dětí.

S aplikací Makeblock dokážete mnohem víc

S robotem můžete začít pracovat a hrát si ihned po sestavení. V základní desce je Arduino program, se kterým robot dokáže jezdit po čáře, vyhýbat se překážkám a třeba hrát robotí fotbal. Pro základní ovládání slouží IR dálkový ovladač (součástí balení). Pro pokročilejší ovládání a další tvoření projektů s robotem si nainstalujte do chytrého telefonu aplikaci Makeblock. Budete překvapeni, co všechno pak robot teprve dokáže! Robot umí bezdrátově komunikovat přes Bluetooth. Telefon spárujete pouhým přiblížením k robotu mBot. Robota mBot můžete připojit třeba k gamepad ovladači a zahrát si robotí fotbal!

Programujte robota s mBlock

Aplikace Makeblock je kousek povedeného software. Děti s ní můžou jednoduše ovládat mBota pouhým stisknutím ikony na displeji nebo využít některý z přednastavených režimů robota. MBot se tak hodí i pro děti, které neumí ještě ani číst. V aplikaci jsou i 3D návody pro rozšíření mBota (Add-On Pack) nebo uživatelská rozhraní pro ovládání těchto nových projektů s mBot. Z mobilu nebo tabletu můžete mBota také plnohodnotně programovat a ovládat každý jeho pohyb nebo funkci. Programování robota v grafickém prostředí mBlock je možné jak z chytrého mobilu nebo tabletu, tak z počítače. Na mobilních zařízeních k tomu slouží aplikace mBlock Blockly a pro počítače je k dispozici software mBlock. Tvorba programu probíhá přesouváním funkčních bloků. Software mBlock 3.0 je v češtině. Pokud váš počítač nepodporuje Bluetooth, pak můžete robota snadno připojit pomocí Bluetooth USB adaptéru (nutno dokoupit zvlášť).

Rozšiřte své programátorské dovednosti s Makeblock

V aplikaci mBlock Blockly nepoznáte, kdy si hrajete a kdy se učíte nové věci. K dispozici je více než 60 zábavných lekcí, které vás provedou základy grafického programování. S každou lekcí se budou vaše programátorské dovednosti zvyšovat a nebudete se moct dočkat, až odemknete další level! Mr. Panda vás všemi lekcemi provede a vysvětlí potřebné věci tak, abyste za chvíli dokázali tvořit vlastní programy. Po absolvování kurzu grafického programování si i úplný začátečník poradí s vlastním programem. Všechny softwarové nástroje a aplikace Makeblock jsou zdarma. Pro robota mBot a další produkty platformy Makeblock je k dispozici databáze výukových materiálů. Na výukových materiálech pro mBot spolupracují také učitelé po celém světě a jsou k dispozici ve více než 10 jazycích. Ať jste student, rodič nebo učitel, najdete v databázi Makeblock ty nejvhodnější materiály právě pro vás, tak aby učení nebo výuka programování mohla být jednodušší a efektivnější.

5,0
hodnotilo 2 zákazníků
20+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Baterie

Potřeba dokoupit tužkové baterie Ano
Typ baterií AA
Počet baterií 4 ks

Co musíte vědět

Určení Pro kohokoliv
Vhodné od 10 let

Programování pro děti

Ovládání Mobilem, Tabletem, Gesty
Podporované OS Android , Windows , iOS
Výška hračky 10 cm
Typ programování Blokové, Pro nejmenší
Speciální funkce Mobilní aplikace, Světelné efekty, Zvukové efekty, Optický senzor, Reakce na zvuk, Detekce překážek
Kód:  MKB101e1
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  P1050015
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
WEB14