Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

mBot - Robot Explorer kit

Akční cena
2 499 Kč
2 065 Kč bez DPH

mBot - Robot Explorer kit

Robot mBot není jen chytrá hračka, ale představuje i způsob, jak se naučit základy programování a elektroniky efektivně a zábavnou formou. Ani si nevšimnete, kdy jste s mBotem přešli od zábavy k vytváření něčeho užitečného. MBot je STEM výukový robot pro děti, začínající bastlíře a tvůrce. MBot dokáže výuku a učení programování přeměnit na zábavu, která vás jen tak neomrzí. Dítě si robota samo sestaví a zažije, jaké to je vytvořit něco vlastníma rukama. K sestavení robota je potřeba jen šroubovák (součástí balení). Spojování dílů je pomocí šroubků podobné, jako známe ze stavebnice Merkur. Podle obrázkového návodu sestaví robota úplně každý a za chvíli bude kolem vás jezdit, blikat a troubit váš nový robotický přítel.

Klíčové vlastnosti programovatelné stavebnice mBot - Robot Explorer kit

  • Skvělý programovatelný robot pro zábavu i učení
  • Modulární systém umožňuje rychlé sestavení mBota
  • Mobilní aplikace i PC software pro programování robota
  • 60 lekcí výuky grafického programování
  • Skvělá hračka pro malé i velké
  • mBot rozvíjí logické myšlení, kreativitu a učí užitečným schopnostem

Nekonečné možnosti rozšíření z dílny Makeblock

Pro hraní a výuku s robotem mBot jsou připraveny rozšiřující Add-on packy, které obsahují přídavné elektronické moduly a mechanické součásti. Podle návodu s nimi vytvoříte další zábavné a naučné projekty. Pak už vám nic nebrání realizovat s tímto robotem vlastní nápady. MBot má 4 rozšiřující porty, ke kterým připojíte více než 100 různých elektronických modulů Me. K dispozici je také více než 300 dalších mechanických součástí platformy Makeblock. To už je slušný základ na pořádný projekt.

Snadné sestavení robota mBot

MBot používá modulární design a sestavíte ho během patnácti minut. Barevně označené konektory zaručují, že i propojování elektronických modulů se základní deskou je velmi jednoduché. Všechno, co potřebujete, na sestavení je šroubovák. V mobilní aplikaci je k dispozici i obrázkový návod na sestavení ve 3D. To pomáhá tvořit prostorovou inteligenci dětí.

S aplikací Makeblock dokážete mnohem víc

S robotem můžete začít pracovat a hrát si ihned po sestavení. V základní desce je Arduino program, se kterým robot dokáže jezdit po čáře, vyhýbat se překážkám a třeba hrát robotí fotbal. Pro základní ovládání slouží IR dálkový ovladač (součástí balení). Pro pokročilejší ovládání a další tvoření projektů s robotem si nainstalujte do chytrého telefonu aplikaci Makeblock. Budete překvapeni, co všechno pak robot teprve dokáže! Robot umí bezdrátově komunikovat přes Bluetooth. Telefon spárujete pouhým přiblížením k robotu mBot. Robota mBot můžete připojit třeba k gamepad ovladači a zahrát si robotí fotbal!

Programujte robota s mBlock

Aplikace Makeblock je kousek povedeného software. Děti s ní můžou jednoduše ovládat mBota pouhým stisknutím ikony na displeji nebo využít některý z přednastavených režimů robota. MBot se tak hodí i pro děti, které neumí ještě ani číst. V aplikaci jsou i 3D návody pro rozšíření mBota (Add-On Pack) nebo uživatelská rozhraní pro ovládání těchto nových projektů s mBot. Z mobilu nebo tabletu můžete mBota také plnohodnotně programovat a ovládat každý jeho pohyb nebo funkci. Programování robota v grafickém prostředí mBlock je možné jak z chytrého mobilu nebo tabletu, tak z počítače. Na mobilních zařízeních k tomu slouží aplikace mBlock Blockly a pro počítače je k dispozici software mBlock. Tvorba programu probíhá přesouváním funkčních bloků. Software mBlock 3.0 je v češtině. Pokud váš počítač nepodporuje Bluetooth, pak můžete robota snadno připojit pomocí Bluetooth USB adaptéru (nutno dokoupit zvlášť).

Rozšiřte své programátorské dovednosti s Makeblock

V aplikaci mBlock Blockly nepoznáte, kdy si hrajete a kdy se učíte nové věci. K dispozici je více než 60 zábavných lekcí, které vás provedou základy grafického programování. S každou lekcí se budou vaše programátorské dovednosti zvyšovat a nebudete se moct dočkat, až odemknete další level! Mr. Panda vás všemi lekcemi provede a vysvětlí potřebné věci tak, abyste za chvíli dokázali tvořit vlastní programy. Po absolvování kurzu grafického programování si i úplný začátečník poradí s vlastním programem. Všechny softwarové nástroje a aplikace Makeblock jsou zdarma. Pro robota mBot a další produkty platformy Makeblock je k dispozici databáze výukových materiálů. Na výukových materiálech pro mBot spolupracují také učitelé po celém světě a jsou k dispozici ve více než 10 jazycích. Ať jste student, rodič nebo učitel, najdete v databázi Makeblock ty nejvhodnější materiály právě pro vás, tak aby učení nebo výuka programování mohla být jednodušší a efektivnější.

4,7
Hodnotili 3 zákazníci
100+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
1
uživatelská recenze
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Vlastnosti

Platforma mBot
Počet komponent v balení 11
Funkce Světelný senzor, Infračervený přijímač, Ultrazvukový snímač vzdálenosti, Sledovač linií, Displej
Konektivita USB, Bluetooth

Rozměry

Šířka 130 mm
Výška 90 mm
Hloubka 170 mm

Baterie

Potřeba dokoupit tužkové baterie Ano
Typ baterií AA
Počet baterií 4 ks

Co musíte vědět

Určení Pro kohokoliv
Vhodné od 10 let

Programování pro děti

Ovládání Mobilem, Tabletem, Gesty
Podporované OS Android , Windows , iOS
Výška hračky 10 cm
Typ programování Blokové, Pro nejmenší
Speciální funkce Mobilní aplikace, Světelné efekty, Zvukové efekty, Optický senzor, Reakce na zvuk, Detekce překážek
Kód:  MKB101e1
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  P1050015
P-DC1-WEB22