Mean Well GSM40A12-P1J
659,-
Specifications
Type
Type Switching
Construction cable
Output characteristic
Type of current Direct
Minimum voltage 12 V
Maximum voltage 12 V
Maximum current 3.34 A
Maximum power 40 W
Features
Safeguards Surge protection, Short circuit protection
Cable length 100 cm
Output connector 5,5/2,1 mm Jack
Dimensions and weight
Width 50 mm
Height 125 mm
Depth 32 mm