Mean Well LRS-100-48
509,-
Specifications
Type
Type Switching
Construction Industrial
Output characteristic
Type of current Direct
Minimum voltage 48 V
Maximum voltage 48 V
Maximum current 2.3 A
Maximum power 100.4 W
Features
Features Voltage control
Safeguards Surge protection, Short circuit protection
Output connector Screw terminal
Dimensions and weight
Width 97 mm
Height 129 mm
Depth 30 mm