Mean Well NDR-480-24
Installment calculator 9,9%‎  interest from 156,- monthly
Specifications
Type
Type Switching
Construction Industrial
Output characteristic
Type of current Direct
Minimum voltage 24 V
Maximum voltage 28 V
Maximum current 20 A
Maximum power 480 W
Features
Features Voltage control, LED indication
Safeguards Surge protection, Short circuit protection, Overheat protection
Output connector Screw terminal
Dimensions and weight
Width 129 mm
Height 125 mm
Depth 86 mm