Mean Well NDR-480-48
Installment calculator 9,9%‎  interest from 139,- monthly
Specifications
Type
Type Switching
Construction Industrial
Output characteristic
Type of current Direct
Minimum voltage 48 V
Maximum voltage 55 V
Maximum current 10 A
Maximum power 480 W
Features
Features Voltage control
Safeguards Surge protection, Short circuit protection, Input reverse polarity protection
Output connector Screw terminal
Dimensions and weight
Width 129 mm
Height 125 mm
Depth 86 mm