Mean Well RSP-500-48
Installment calculator 9,9%‎  interest from 169,- monthly
Specifications
Type
Type Switching
Construction Industrial
Output characteristic
Type of current Direct
Minimum voltage 48 V
Maximum voltage 48 V
Maximum current 10.5 A
Maximum power 504 W
Features
Features Voltage control
Safeguards Surge protection, Short circuit protection, Overheat protection
Output connector Screw terminal
Dimensions and weight
Width 127 mm
Height 230 mm
Depth 41 mm