Obnovit stránku

(75) Quodlibet (3x CD) - CD

-9%
399 Kč
365 Kč
302 Kč bez DPH

(75) Quodlibet (3x CD) - CD

To nejlepší z inspirativních spoluprací, jazzu a baroka!

K významnému životnímu výročí si oslavenec sám vybral nahrávky, které má za zásadní. Při mnohosti jeho hudebních kontaktů a počtu vydaných alb je to nutně jen zlomek toho, čím nás od šedesátých let potěšil. První CD nabízí kombinaci snímků z alb Zvěrokruh a Status Quo Vadis, kde je sice složité pojmenovat výsledný styl, ale báječně snadné se kochat Stivínovou spoluprací s M. Pavlíčkem, I. Bittovou, V. Havlem, G. Jonášem nebo Talichovým kvartetem.

Druhé cédéčko je nazváno Jazz v tandemu, tedy logicky věnováno mimořádnému spojení s kytaristou Rudolfem Daškem, ať již koncertně v Lublani nebo na studiových nahrávkách. Závěrečná pasáž 3CD je pak nazvána Barokní zobcovky a patří pánům G. Ph. Telemannovi a A. Vivaldimu. Poslouchat Stivínovu kompilaci fantazií pro zobcovou flétnu je jedinečný zážitek, barokně opulentní a doprovázený například souborem Virtuosi di Praga nebo Pražským komorním orchestrem. Sestava výborné muziky je doplněna digipackovým obalem s texty a fotografiemi z archivu Jiřího Stivína.

Profil bytostného muzikanta. Atraktivní kombinace mnoha žánrů a nálad. Ohlédnutí za Stivínovou pětasedmdesátkou!


Obsah: Tušení souvislostí Živly. Suita Vzduch Status quo vadis Vopičárna Jitro kouzelníků Živly. Suita Nálady. Suita Cholerici Flegmatici Sangvinici Melancholici Hadí kánon Tajemství katedrál Alchymista na výletě Zvěrokruh Přástky In Between Autumn Leaves Znavená kráska Fantas Tmavomodrý svět Fidlikytky Trapas Přesmyčka Fantazie č. 3 d moll pro zobcovou flétnu Largo e vivace 1 Koncert pro zobcovou flétnu (sopraninovou), smyčcový orchestr a basso continuo a moll, R. 445 Allegro Fantazie č. 3 d moll pro zobcovou flétnu Largo e vivace 2 Koncert pro zobcovou flétnu (sopraninovou), smyčcový orchestr a basso continuo a moll, R. 445 Larghetto Fantazie č. 3 d moll pro zobcovou flétnu 39 Koncert pro zobcovou flétnu (sopraninovou), smyčcový orchestr a basso continuo a moll, R. 445 Allegro II Fantazie č. 10 a moll pro zobcovou flétnu A tempo giusto

Parametry a specifikace

Specifikace

Žánr Pop, Jazz / Swing, Klasická
Médium CD
Interpret Stivín Jiří
Kód:  FERSU6500-2
Prod. číslo:  SU6500-2
P-DC1-WEB18