Obnovit stránku
Během svátku 28.9. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.

ACT jednoduše

E-kniha, česky
429 Kč
390 Kč bez DPH

ACT jednoduše

ACT,

tedy „Acceptance and commitment therapy“, česky „terapie přijetí a odhodlání“, je jedním z  terapeutických směrů tzv. třetí vlny kognitivně-behaviorální terapie, jejímž hlavním autorem je americký psycholog Steven C. Hayes.

Popularitu tomuto přístupu zajistil australský psycholog Russ Harris, který dokázal akademický a odborný popis původních tvůrců převést do srozumitelného a prakticky použitelného jazyka.

 ACT vychází z poněkud nesamozřejmého předpokladu, že psychické utrpení je nevyhnutelnou součástí lidského prožívání a života, protože je spojeno se samotným procesem používání řeči při popisu minulosti, současnosti a budoucnosti.

ACT dále předpokládá, že toto psychické utrpení je v mnoha případech prohlubováno a udržováno zcela pochopitelnou snahou se mu vyhnout.

 Terapie ACT vychází ze zjištění, že se lze naučit, jak na psychické utrpení reagovat způsobem, který nepovede k jeho dalšímu prohlubování a přetrvávání, a že i život, jehož součástí je strach, smutek, deprese, obavy či vztek, může být plný a uspokojující. Cílem přístupu ACT je naučit pacienta či klienta žít naplněný život – takový, který je v souladu s jeho vlastními hodnotami.

 Publikace odpovídá na otázku, jakými prostředky ACT tohoto cíle dosahuje.

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi, pdf2
Druh ochrany social

Základní

Autor Russ Harris
Jazyk česky
Počet stran 416 stran
Rok vydání 2021
Nakladatel Triton
Kód:  EK38655
Prod. číslo:  978-80-7553-879-6
Odkazy: Stránky výrobce
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB19