Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 399 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

Alif, neviditelný

E-kniha, česky
149 Kč
135 Kč bez DPH

Alif, neviditelný

Originální románové vyprávění od jedné z nejsledovanějších autorek světového komiksu spojuje razanci západního technothrilleru s imaginací orientálních pohádek.
Dílo dokončené v dramatickém čase arabského jara je nejen napínavým dobrodružným příběhem, ale též vynalézavou politickou alegorií doby, ve které žijeme. Oceněno World Fantasy Award 2013.
V nejmenované diktatuře na Blízkém východě chrání mladý arabsko-indický hacker své klienty - disidenty, islamisty a další psance - před zvídavými zraky policejních šmejdilů. Ve své digitální identitě se podepisuje jménem Alif, prvním písmenem arabské abecedy. Jenže pak se věci začnou komplikovat: dostane košem od aristokratky, do které je zamilovaný, a do jeho počítače se nabourá šéf digitálních složek státní bezpečnosti, přezdívaný Boží pařát.
Na scénu vstoupí prastará kniha Tisíc a jeden den, tajný rukopis džinů, o němž se on i Pařát domnívají, že by mohl zahájit nový věk informačních technologií, a Alif musí s pomocí viditelných i neviditelných sil bojovat nejen o svůj život. 

Fantaskní román, který mísí prvky technothrilleru s urbánní fantasy východního střihu, je stejně tak orientální pohádkou a napínavým dobrodružstvím, jako neskutečně zábavným pojednáním o hranicích osobní svobody a úkladech našich digitálních já. 


"Autorka obratně nakládá s mýty a kouzly a její elegantní a poctivý styl spojuje kultury a národy. Měli byste číst, co píše."
Neil Gaiman
„Opojný amalgám science fiction a fantasy, který propojuje naše obavy z aktuálních politických represí s nadpřirozenými bytostmi z Tisíce a jedné noci."
Washington Post


G. Willow Wilsonová (*1982)

Je americká spisovatelka a oceňovaná komiksová scenáristka (Air, Káhira, Ms. Marvel). Za studií v Bostonu konvertovala k islámu, později žila v Egyptě a své zkušenosti popsala v autobiografii The Butterfly Mosque (Motýlí mešita, 2010; podle Seattle Times jedna z nejlepších knih roku). Pobývá střídavě v Káhiře a Seattlu.

Parametry a specifikace

Základní

Autor G. Willow Wilsonová
Jazyk česky
Počet stran 376 stran
Rok vydání 2014
Nakladatel Paseka
Kód:  EK9489
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  978-80-743-2438-3
P-DC1-WEB27