Obnovit stránku

Alltraining Zátěžový test laktátové křivky s rozborem tělesné kompozice

Alltraining Zátěžový test laktátové křivky s rozborem tělesné kompozice

Při zátěžovém testu laktátové křivky prověříte funkčnost kardiovaskulárního systému, zjistíte složení těla, otestujete si svoji aktuální fyzickou výkonnost a nastavíte i správný posed na kole. 

Při zátěžovém testu stanovíme:

  • aktuální fyzickou kondici
  • funkční hodnoty správné sportovní zátěže
  • maximální tepovou frekvenci
  • procenta tělesného tuku (kaliper)
  • podrobnou tělesnou kompozici na lékařsky atestovaném body analyzátoru Javon 
  • sílu plicních svalů (Powerbreahe)
  • Výsledky zkonzultujeme s navržením rámcového sportovního/tréninkového programu

Ověříme tři základní parametry pro výkon:

  1. Funkčnost kardiovaskulárního systému, kdy otestujeme aktuální fyzickou výkonnost
  2. Tělesnou kompozici a zjistíme aktuální množství aktivní a pasivní tělesné hmoty (speciální váha, kaliperace)
  3. Sílu vdechových svalů, které výrazně ovlivňují ekonomiku výkonu

Co tím získáte?

Při znalosti správné tepové frekvence a aktuálního fyzického stavu budete vědět, jak tělo správně zatížit, cíleně zvyšovat kondici, redukovat hmotnost či dát pozor, abyste se při intenzivním výkonu nepřepínali nebo zbytečně nešetřili. Smyslem je získat výchozí bod pro správně navržené zatížení a celkový obraz všech parametrů ovlivňující fyzický výkon.

Smyslem tohoto vyšetření je stanovit přesné tréninkové tepové i wattové zóny, abyste organismus zatěžovali správně. Získáme i dva zásadní body – aerobní (AEP) a anaerobní práh (ANP), abyste mohli výkon/trénink správně řídit. 

Vyšetření se skládá ze 4–6 stupňovaných zátěží, přičemž každá z nich trvá 2–4 minuty (dle výkonnosti testovaného sportovce). Po každé zátěži odebíráme kapilární krev (z ušního lalůčku nebo z prstu ruky), abychom stanovili hladinu kyseliny mléčné (laktátu) v krvi. Z těchto nashromážděných 4–6 hodnot vytvoříme laktátovou křivku a stanovíme aerobní práh i anaerobní práh a určíme maximální tepovou frekvenci (TF). Z testu se také dozvíme aktuální tréninkové zóny a přednosti a slabiny ve výkonu, které můžete hned začít odstraňovat správným zatížením organismu.

Vyšetření provádíme na cyklistickém trenažéru Cycleops 400. Výkonnostní či vrcholový sportovci mohou test absolvovat i na vlastním kole za použití speciálního cyklistického trenažéru (CYCLUS). Běžci u nás absolvují test na atletickém běhátku.

Průběh

Před každým testem vás vyzpovídáme, změříme, zvážíme, otestujeme váš dechový aparát a změříme procento podkožního tuku. Poté následuje zahřátí (rozjetí na kole či rozběhání na běhátku). Krev k analýze laktátu odebíráme z ucha či prstu. Zatížení se stále bez pauzy stupňuje až do maxima. Délka testu laktátové křivky je 20–40 minut.

Po ukončení testu následuje krátká volná jízda tzv. vyjetí nebo vyklusání. Než se osprchujete a převlečete, je test zpracován a následuje rozbor jeho výsledků formou konzultace s odborníkem tréninkového a rehabilitačního centra Alltraining.cz. Výsledek testu si odnesete jak v tištěné podobě, tak bude uložen i v elektronické podobě ve vaší osobním profilu na alltraining.cz.

Kód:  YYSPTbd0948
Prod. číslo:  ATGTEST01HAK

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB07