Obnovit stránku

Během svátku 8.5. mají všechny naše pobočky otevřeno, mimo P7 - Holešovic, P4 - Hájí, P9 - Počernic (pouze AlzaDrive otevřen), Brna - Střed, Brna - Lískovce, Děčína, Frýdku-Místku, Kladna, Ostravy a Plzně.

Anne ze Zeleného domu

Audiokniha
269 Kč
245 Kč bez DPH

Anne ze Zeleného domu

Naštěstí mám fantazii. Co asi dělají lidé, kteří ji nemají?
Upovídané hubené děvčátko se zrzavy´mi copy přijíždí na nádraží v Bright Riveru na kanadském ostrově Prince Edwarda. Co tady Anne Shirleyovou asi čeká? Dvojice stárnoucích sourozenců, kteří se rozhodli, že k sobě vezmou chlapce ze sirotčince, aby jim vypomáhal na farmě. Jenže dorazila natěšená a neústupná holčička s hlavou plnou bláznivy´ch snů. Podaří se jí přesvědčit plachého Matthewa a praktickou Marillu, aby si ji v Zeleném domě přece jenom nechali? Bystrou myslí, přímým jednáním a nespoutanou představivostí dokáže Anne změnit život nejen sobě a svým pěstounům, ale celé vesničce Avonlea.
Audioknihu opatřila původními ilustracemi malířka a výtvarnice Léna Brauner.
Lucy Maud Montgomery (1874–1942)Vyrůstala na farmě u svy´ch prarodičů v kanadském městě Cavendish na ostrově Prince Edwarda a už v devíti letech si vedla deník a psala básně. Vystudovala Prince of Wales College a získala učitelskou licenci. Poté vyučovala na různy´ch školách, ale když v roce 1898 zemřel její dědeček, vrátila se na farmu, aby se starala o babičku. Během třinácti let, které zde strávila, se věnovala psaní a kromě kratších povídek tu vznikla i její první kniha. Rukopis však ve všech nakladatelstvích odmítli. O dva roky později obeslala nakladatele znovu a tentokrát byla úspěšnější – Anna ze Zeleného domu (Anne of Green Gables) vyšla poprvé knižně v roce 1908 a okamžitě měla obrovsky´ úspěch. Po smrti babičky se Lucy Maud vdala a přestěhovala do Leaksdale v Ontariu, kde napsala většinu svy´ch dalších knih (sedm pokračování životních osudů Anne, ale i další série s jiny´m hrdinkami jako třeba Emily of New Moon nebo Pat of Silver Bush). Anne ze Zeleného domu byla od té doby nesčetněkrát vydávána po celém světě i mnohokrát zfilmována a je považovaná za nadčasovou literární klasiku o dívčím dětství a dospívání na přelomu 19. a 20. století.
Klára Sedláčková-Oltová (* 1976)
Vystudovala JAMU v Brně, do Divadla v Dlouhé, v jehož souboru je stále činná, přišla na základě konkurzu. Jejím prvním herecky´m partnerem v profesionálním angažmá byl Karel Roden, ktery´ ji provázel i v jejím debutu filmovém (hráli spolu v povídce Svatební košile ve filmu v Kytice). Za postavu Kristy´ny Fialové v Našich furiantech získala cenu za nejlepší žensky´ herecky´ vy´kon GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích. Televizní diváci ji mohou znát z inscenací Draculův švagr (1996), Vřesovy´ trůn (2006) či seriálů jako Trapasy (2007) nebo Všechny moje lásky (2015). Dále účinkovala v audioknize vydavatelství OneHotBook: Všemi dary obdarovaná (2016).
5,0
Hodnotil 1 zákazník
20+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje
1
uživatelská recenze
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 10:17:43

Autor

Autor Lucy Maud Montgomery
Interpret Klára Sedláčková-Oltová

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 571 MB
Kategorie Audioknihy, Klasická díla, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1A517
P-DC1-WEB27