Obnovit stránku

Audioknihy JOTA: Oblíbené bestsellery také k poslechu

Aktualizováno

Po dlouholeté spolupráci s vydavateli OneHotBook a Audiotéka se brněnské nakladatelství JOTA pustilo do samostatného vydávání audioknih. Vydávání knih do uší pod hlavičkou nakladatelství si darovalo ke třicátým narozeninám, které oslavilo loni na podzim. V nahrávacích studiích se od té doby v rychlém sledu střídají zkušení herci, dabéři a moderátoři i nové talenty, aby jedinečně namluvili jak čtenářsky oblíbenou klasiku, tak čerstvě vydané tituly. Novinek od nakladatelství neustále přibývá a roste také jejich rozmanitost – ve zvukové podobě najdete například vzpomínky válečného veterána, historii černobylské jaderné katastrofy nebo humoristické romány. Které kousky byste opravdu neměli minout?

Nejde začít jinak než už několika generacemi čtenářů milovanou kultovní ságu o nástrahách dospívání Mládí v hajzlu. První tři díly neslušných eskapád ďábelsky inteligentního puberťáka Nicka Twispa namluvil Borek Kapitančík. 31 hodin nekorektního humoru, během kterých zapomenete na okolní svět. Ole!

Kniha


Wim Hof je nejen světově proslulý Ledový muž, ale také stejnojmenná kniha, která je dlouhodobě jednou z nejprodávanějších z oblasti životního stylu. Inspirující svižný text o převratné metodě, díky které se můžeme naučit využít svůj fyzický i duševní potenciál, namluvil Pavel Hromádka. Wim Hof říká: Zastavte se, dýchejte a udělejte z chladu svého přítele a učitele! My dodáváme: A poslouchejte!

Kniha

S jedním z nejtěžších úkolů své kariéry si skvěle poradil fenomenální Zdeněk Junák. Namluvil totiž převod Malého prince do hantecu – Malého principála. Nesmrtelný text Antoina de Saint-Exupéryho do svérázné brněnské mluvy převedl Jindra Eliáš, aniž by ho zbavil původního půvabu. Tak nastražte ovar na storku, jak hroznohadica šlukla elefanta a békavec vohryzl jistó růžicu.

Kniha

Na podzim loňského roku vydalo Nakladatelství JOTA román Kde zpívají raci, literární událost, jenž se dotkla srdcí milionů čtenářů po celém světě. V letech 2019 a 2020 vévodil žebříčku bestsellerů New York Times, stal se nejprodávanější knihou na Amazonu a na Goodreads získal přes 1 100 000 čtenářských hodnocení. Výjimečné knize propůjčila svůj medový hlas výjimečná herečka Jana Štvrtecká, držitelka ceny Františka Filipovského a dabérka roku 2016. Atmosférický román vás přenese do městečka uprostřed bažin Jižní Karolíny, kde v osamění, zavržená rodinou i okolním světem, vyrůstá dívka Kya. Celým svým upřímným srdcem touží po společnosti, ale lidé o podivnou holku z bažiny nestojí. Když se pak ale v městečku stane vražda, Kya se pro nedůvěřivé sousedy stane hlavní podezřelou. Kde zpívají raci je křehký i silný příběh o lásce, zradě a očistné síle přírody, který v procítěném podání Jany Štvrtecké získavá ještě větší hloubku.

Kniha


P-DC1-WEB03