Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 411 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

Baletky

Audiokniha
249 Kč
226 Kč bez DPH

Baletky

Syrová novela o studiu na taneční konzervatoři a pražském životě v divokých devadesátých letech

Baletky mají dvě tváře. Tu přední, usměvavou a dokonalou, kterou vidí publikum. A pak tu odvrácenou, když zmizí za oponou — předpisový úsměv jim spadne a obličej se zkřiví do ztrhaného šklebu, protože se dusí. Při tanci totiž nemohou dýchat pusou. Třeští oči a lapají po dechu. Kdyby baletky někdo takhle nafilmoval, byla by to přehlídka utrpení. K tomu jsou ale trénované.
Tak jako hlavní hrdinka tohohle příběhu. Každý den zažívá baletní dril jako v armádě. Ještě jí nebylo čtrnáct, a už je odbornicí na používání projímadel a zvracení, aby si udržela váhu, na ošetřování krvavých palců a stahování prsou. A do toho poznává klubový život v Praze. Jsou devadesátá léta, frčí perník a extáze a ona objevuje sex a zjišťuje, že má nevlastního bratra, který je úplně jiný, než by chtěla. A že její sen stát se baletkou a tančit ve zlaté kapličce se mění v noční můru.
Režisérka a tanečnice Miřenka Čechová vychází z vlastních zkušeností a deníkových zápisků. Její próza je sebeironickým, syrovým a nelítostným obrazem studií na taneční konzervatoři a pražského života v divokých devadesátých letech.

Napsali o knize Baletky

Nečekejte dojemný příběh o éterických vílách, které dřou jako koně, ale nakonec uspějí. Tohle vás dojímat nebude. Tohle vás s rozběhem nakopne do žaludku (anebo pr**le) a vy tomu ještě poděkujete.

hodnocení na databazeknih.cz

5,0
Hodnotil 1 zákazník
10+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Audio

Délka 04:34:37

Autor

Autor Miřenka Čechová
Interpret Tereza Dočkalová

Podrobnosti

Rok vydání 2 020
Velikost 128 kbps 253 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Společenská próza, Vzpomínky a biografie
Jazyk česky
Kód:  AK1C419
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB12