Obnovit stránku

Černobyl: Historie jaderné katastrofy

Kniha, česky
-23%
398 Kč
305 Kč
277 Kč bez DPH

Černobyl: Historie jaderné katastrofy

Černobyl - historie jaderné katastrofy

O Černobylu komplexně a bez cenzury. Tento hrubý nástin vystihuje, co se v dubnu 1986 odehrálo v Černobylské jaderné elektrárně. Autor vás seznámí s genezí sovětského jaderného výzkumu, konstrukcí dvou hlavních typů reaktorů užívaných v SSSR, s jejich přednostmi i chybami. Nastiňuje i výstavbu jaderné elektrárny u Černobylu, spojenou s problémy i proslulou sovětskou fušeřinou.
Hlavní část knihy je zaměřena na události, které vedly k explozi reaktoru č. 4. Kniha ilustruje zmatek technického personálu elektrárny, který nebyl schopen zjistit, co se vlastně stalo, i velmi nepružnou reakci ze strany místních i celostátních orgánů. Popsáno je úsilí hasičů o zvládnutí požáru na vybuchlém bloku 4 i jejich v mnoha případech tragické osudy. Autor v knize odhaluje nedostatky sovětského způsobu zvládání této události, snahu sovětských úřadů všech úrovní o zatajení černobylské exploze, a to nejen před zahraničím, ale především před vlastními občany.
Kniha dokládá, že tato snaha o utajování je nakonec korunována nezamýšleným a pro SSSR v podstatě fatálními vývojem v radioaktivitou postižených republikách.

Napsali o knize Černobyl

"Nejkomplexnější zpracování událostí, jež vedly k černobylské katastrofě... Fascinující."

Library Journal

"Černobyl je výmluvným svědectvím o tom, jak sovětská posedlost jadernou silou v kombinaci s fušerstvím zakořeněným ve státním sektoru a téměř paranoidní snahou udržovat státní tajemství vedla ke katastrofě z roku 1986..."

Financial Times

"...je to také dílo hluboké erudice a znamenitého vypravěčství. Plokhy je mistrem výmluvného detailu... Jeho popis statečných mužů, kteří bez jakékoliv ochrany chodili po tom, co zbylo z hořícího reaktorového sálu, je děsivý..."

The Sunday Times

4,7
hodnotilo 17 zákazníků
500+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Základní

Autor Serhii Plokhy
Počet stran 400 stran
Rok vydání 2019
Typ Kniha
Nakladatel Jota
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP0292807
Prod. číslo:  978-80-7565-462-5
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB22