Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

RECENZE: román Cilčina cesta

Cilce bylo pouhých šestnáct let, když se rozhodovalo o jejím osudu. Nevěděla, co ji čeká a jak se s tím vyrovná. Nicméně její krása a odhodlání jí pomohlo přežít, ale právě kvůli tomu, že přežila, byla znovu odsouzena k uvěznění na Sibiři. Bestseller Tatér z Osvětimi tentokrát pokračuje knihou Cilčina cesta, jež zachycuje skutečné události z prostředí vězeňského tábora a popisuje osud mladé ženy Cilky.

Cilčina cesta

Láska a naděje v prostředí koncentračního tábora

V roce 1942 byla Cilka odvedena od rodiny do koncentračního tábora Osvětim-Březinka, kde se díky své kráse zalíbila velitelovi Březinky. Poměr s ním sice byl vynucený, ovšem pomohl dívce zůstat naživu dalších několik měsíců. Cilka si to rychle uvědomila. Po třech nekonečných letech válka skončí a Cilka se dostane na svobodu. Vzápětí je odsouzená za to, že měla poměr s nepřítelem i přesto, že to bylo jediný způsob, jak zůstat naživu. Takže musí strávit dalších patnáct let v gulagu v ruském městě Vorkuta.

Na Sibiři se Cilka zase potýká s hrůzami, s nimiž se již jednou setkala, a zbytky svého odhodlání a naděje využije k tomu, aby přežila. Nakonec si jí všimne vězeňská lékařka a zařídí, aby se Cilka starala o nemocné. Seznámí se tak s vězněm Alexandrem a právě láska k němu jí pomůže zvládat děsivé podmínky vězeňského táboru.

Cilčina cesta

Cilčina cesta není klasickým pokračováním Tatéra z Osvětimi, jedná se o jiný příběh, který je ale stejně silný a poutavý jako předchozí autorčina kniha. V průběhu celého románu se vracíme do minulosti Cilky, do jejího dětství a společně s ní prožíváme všechny děsivé a radostné okamžiky. Autorčin literární styl a pečlivost, s níž sbírala všechny informace o životě Cilky a svědectví lidí, kteří ji znali, vytváří jedinečný dojem. Osud hlavní hrdinky, její vnitřní síla a odhodlání rozhodně nikoho nenechá lhostejným.


Knihy od Heather Morrisové:
Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta (e-kniha)
Tatér z Osvětimi (e-kniha, audiokniha)

P-DC1-WEB14