Obnovit stránku

Císařovy nové šaty a další pohádky

Audiokniha
99 Kč
90 Kč bez DPH

Císařovy nové šaty a další pohádky

Tři známé pohádky, jejímž autorem je Hans Christian Andersen

Pohádka Císařovy nové šaty vypráví příběh o bezelstnosti a upřímnosti malých dětí ve srovnání s marnivostí a vypočítavostí dospělých. Marnivý císař se zajímá pouze o módu a vlastní vzhled. Zaměstná dva podvodné tkalce, kteří mu ušijí neviditelné šaty. Ty jsou však neviditelné pro ty, kteří jsou hloupí nebo nezpůsobilí k výkonu své funkce. Císař neexistující šaty sice nevidí, ale nechce vypadat hloupě. Ostatní se chovají stejně, než se ale se svým názorem přidá jedno malé dítě.
Lásce a moudrosti naučí princ v převleku za pasáčka vepřů pyšnou a marnivou princeznu ve stejnojmenné pohádce Pasáček vepřů.
Třetí pohádka Pastýřka a kominíček vypráví o nezdolné lásce, která přestála mnohé úklady. 
Audiokniha byla vydána na podporu akce Noc s Andersenem. 

Hans Christian Andersen

Dánský spisovatel a jeden z největších světových pohádkářů. Mnohé ze stovek jeho pohádek se dávno staly klasikou jak po celém světě, tak i v České republice. Andersen celé své dětství miloval literaturu, i když pocházel z velice chudé a zvláštní rodiny na okraji společnosti. Z rodné Odensy utekl do Kodaně. Tam se setkal s ředitelem divadla a díky němu se mu dostalo vzdělání. Školu ale velmi nenáviděl, tak začal psát knihy. Ze začátku sice nesklízel velký úspěch, ale po čase začala být jeho díla známá a mohl si dovolit živit se jen svou vlastní literární tvorbou. Zemřel ve slávě, po pádu z postele na následky zranění. Jeho pohřeb byl vyhlášen dnem národního smutku a zúčastnil se ho i samotný král. 

Martina Preissová

Herečka z Národního divadla v Praze, která získala dvě nominace na Cenu Thálie, si zahrála v bezpočtu divadelních hrách, mezi které se řadí například Hadrián z Římsů, Král Jan, anebo Idiot. Kromě Národního divadla se Martina projela po republice s Letními shakespearovskými slavnostmi ve hrách Král Lear a Romeo a Julie. Objevuje se také na televizních obrazovkách. Nyní ale propůjčila svůj jedinečný hlas jedné z pohádek Hanse Christiana Andersena.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 00:36:58

Autor

Autor Hans Christian Andersen
Interpret Martina Preissová

Podrobnosti

Rok vydání 2 017
Jazyk česky
Kód:  AUD00794
P-DC1-WEB08