Obnovit stránku

Den trifidů

Audiokniha
229 Kč
208 Kč bez DPH

Den trifidů

Klasika sci-fi literatury Den trifidů vychází jako audiokniha

Rej zelených meteoritů, který přiláká zraky mnoha lidí, je to poslední, co uvidí, než jsou stiženi slepotou. A pak na ně zaútočí trifidi, průmyslové rostliny, mutací proměněné v pohyblivá monstra…
Posluchač se stává pozorovatelem boje o záchranu lidství ve světě, ve kterém během několika hodin praská tenká skořápka civilizace, v němž končí platnost veškerých konvencí a který, viděno – či přesněji řečeno neviděno – lidskýma očima, přestává ve své staré podobně existovat. Lidstvo je zasaženo slepotou a hrstka vidících mužů a žen začíná bojovat o vlastní přežití. Spolu i mezi sebou. Za něco a proti něčemu.
„Když se probudíte v den, o kterém náhodou víte, že je středa, a všechno kolem připomíná neděli, začnete tušit, že něco není v pořádku.“
Další audioknihy z akce VELKÝ AUDIOKNIŽNÍ ČTVRTEK

Napsali o knize

Oproti všem těm sci-fi, co se teď v poslední době točí, ti věční vetřelci, všelijací mimozemšťané, co chtějí zabrat nebo zničit naši planetu, bylo toto velmi "osvěžující". Že si lidstvo samo může připravit svou zkázu je velmi reálné a pravděpodobnější než zásah z vesmíru.

Hodnocení na databazeknih.cz

Žádné velké okolky, od začátku vás to vtáhne do děje. Popisy omezené na nezbytné množství. Žádná vata a zbytečná výplň.

Hodnocení na databazeknih.cz

John Wyndham

Dříve než se John Wyndham stal světově uznávaným spisovatelem, prožil si léta práce na farmě, neúspěšný pokus o studia práv i zaměstnání v reklamní agentuře. Počátkem 30. let publikoval v amerických vědecko-fantastických magazínech první povídky, převážně pod jménem John Beynon Harris. Skutečný úspěch však slavil až po druhé světové válce, a to právě románem Den trifidů, který byl přeložen do více než čtyřiceti jazyků a byl i zfilmován. Spolu s dalšími romány a povídkami zajistil Johnu Wyndhamovi čestné místo po boku Raye Bradburyho a Arthura C. Clarka, a v jejich společnosti vstoupil mezi dnešní klasiky světové sci-fi literatury.

Norbert Lichý

Na divadelních prknech stanul poprvé už devíti letech. O deset let později působil v šumperském městském divadle, např. spolu s Miroslavem Etzlerem nebo Jiřím Dvořákem. V rozmezí let 1986–1987 působil v Divadle loutek v Ostravě a od roku 1987 působí bez přestávky v Divadle Petra Bezruče. Za roli Mendela Singera, ve hře Job od Josepha Rotha, byl v roce 2009 oceněn Cenou Thálie. Kromě herectví se věnuje i hudbě a skládání scénické hudby. Jeho činnost lze vysledovat i ve spolupráci s ostravským studiem České televize – dokumenty, dabing. Angažmá v některém z pražských divadel jej neláká, je bytostně spjat s Ostravou, považuje se za patriota. Ostrava, dávající i beroucí, je jeho celoživotní láska. Tympanum vydává v jeho interpretaci audioknihu Den trifidů.

4,8
Hodnotilo 17 zákazníků
100+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
4
uživatelské recenze
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 06:15:49

Autor

Autor John Wyndham
Interpret Norbert Lichý

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 519 MB
Kategorie Audioknihy, Fantasy a sci-fi, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1A648
Záruka: 24 měsíců
WEB9