Obnovit stránku

Dítě číslo 44

Audiokniha
269 Kč
222 Kč bez DPH

Dítě číslo 44

Nervydrásající příběh podle skutečných událostí

Román Dítě číslo 44, debut mladého britského autora Toma Roba Smithe, vychází ze skutečného případu sériového vraha Andreje Čikatila. Díky reálnému pozadí nabízí kromě strhujícího kriminálního příběhu i děsivý obraz diktatury.

Píše se únor 1953. Do Stalinovy smrti zbývá zhruba měsíc. Lva Stěpanoviče Děmidova, bývalého vojáka, nyní příslušníka tajné policie, požádá jeho přítel, aby znovu otevřel případ úmrtí jeho syna. Nevěří totiž, že šlo o nehodu. Děmidov je po počátečních pochybách stále více přesvědčen, že je na stopě sériového vraha. Jenže zločinnost v zemi sovětů vlastně neexistuje, a tak se dostává do stále větších profesních i osobních potíží.

Když se u železniční trati v Moskvě najde mrtvola malého chlapce, zaskočí příslušníka MGB Lva Děmidova – válečného hrdinu, upřímně oddaného režimu – tvrzení příbuzných oběti, že šlo o vraždu. Lev splní rozkaz nadřízených a pomůže zatajit fakta, začnou v něm však hlodat pochybnosti. Brzy poté se jeho život převrátí naruby. Lva degradují a s manželkou Raisou, podezřelou ze špionáže, pošlou do zapadlého města na Urale. Ke svému překvapení Lev zjistí, že k vraždám dětí dochází i tam. Manželé si dobře uvědomují, že později je čeká mnohem tvrdší trest než pouhé vyhnanství. Snad právě proto se rozhodnou riskovat život a pátrat po vrahovi na vlastní pěst.


Audiokniha roku 2015

1. místo v kategorii Nejlepší zvuk

1. místo v kategorii Nejlepší audiokniha - dramatizace

3. místo v kategorii Audiokniha roku - Absolutní vítěz


5,0
hodnotilo 1 zákazníků
50+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Audio

Délka 02:02:51

Autor

Autor Tom Rob Smith
Interpret Dana Černá, David Novotný, Jan Hartl, Jan Vlasák, Lukáš Hlavica, Martin Myšička, Růžena Merunková

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 113 MB
Kategorie Audioknihy, Dějiny a historie, Detektivky, thrillery, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AKZ910
Záruka: 24 měsíců
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
WEB19