Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

RECENZE: Dívka, která musí zemřít od Davida Lagercrantze

Lisbeth Salanderová, dívka s dračím tetováním, prodala svůj byt v Stockholmu a zmizela. Její online aktivity utichly a nikdo neví, kde by mohla být. O svých plánech s nikým nemluvila, ale zanechala alespoň jednu stopu. Když ji naposledy viděli na pohřbu jejího kamaráda Holgera Palmgrena, prohlásila, že už nehodlá být lovenou kořistí a musí se stát šelmou.

Dívka, která musí zemřít

Švédská královna internetového podsvětí Lisbeth Salander se vrací v nové knize Dívka, která musí zemřít od Davida Lagercrantze, jenž po smrti Stiga Larssona převzal otěže jeho série Milénium. Je to šestý a poslední díl, v němž hlavní postavy objasňují záhadný případ vraždy a dozvídáme se, jak Lisbeth vyřeší vztah se svým úhlavním nepřítelem - dvojčetem Camillou.

Drak zatíná drápy

Vše začíná vraždou zdánlivě bezvýznamného bezdomovce. Patoložka Fredrika Nymanová je však přesvědčená, že nejde o obyčejného muže, a že by policie měla tomuto případu věnovat větší pozornost. Mimo jiné také najde v kapse zavražděného vizitku Mikaela Blomkvista, známého investigativního novináře. Rozhodne se mu zavolat, čímž odstartuje jejich pátrání.

Lisbeth mezitím také pátrá, ale po vlastní sestře, která se nachází v Rusku pod ochranou GRU a ruské mafie. Tyto dva příběhy se postupně slijí v jeden a stockholmský tým vyšetřovatelů se nakonec spoléhá nejenom na svoje síly, ale rovněž také na Lisbeth a Mikaela.

Dívka, která musí zemřít je dynamický a napínavý thriller, díky kterému můžeme nahlédnout i na rozpad rodiny z pohledu malého dítěte, jenž neví, na čí straně má být. Jedním z jeho poselství je to, že svět není černobílý, a že každé chování může mít kořeny v hluboké minulosti a dennodenně nás ovlivňovat.

Lagercrantz měl před sebou těžký úkol pokračovat v příbězích „cizích“ postav. Zhostil se ho dobře a fanoušci Milénia se tak díky němu konečně dozví, co pro jejich oblíbené postavy připravil osud, jak se vyvíjí jejich vztahy a čí vraždu řeší tentokrát.

Na jednu věc ale buďte připraveni. Stig Larsson svým čtenářům před léty položil mnoho otázek a David Lagercrantz se patrně rozhodl nezodpovídat na všechny a některé nechat otevřené. Jestli je to pro dobro věci, to už musíte posoudit sami.

Kniha Dívka, která musí zemřít na Alza.cz

Předchozí díly Milénia - ihned ke čtení:
Krimi série Milénium I. - V. za výhodnou cenu - Audiokniha
Krimi série Milénium I. - V. za výhodnou cenu - E-kniha
Trilogie Milénium za výhodnou cenu - E-kniha


P-DC1-WEB23