Obnovit stránku

DMO POBYTY - podpora lidí s handicapem

DMO POBYTY - podpora lidí s handicapem

DMO POBYTY - podpora lidí s handicapem

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Co jsou DMO Pobyty?

DMO Pobyty je nezisková organizace, která pořádá několikrát do roka pobyty pro lidi s diagnózou dětská mozková obrna. Pobyty bývají tematicky zaměřeny - Velikonoční, lázeňský, sportovní, poznávací, letní rehabilitační pobyt...

Cílovou skupinou organizace jsou dospělí lidé, nikoli děti, jak si společnost, často mylně, myslí.
Pobyty, které připravujeme, jsou určitou formou respitní - odlehčovací péče pro rodiče nebo pečující osoby. Ty tak získají týden (někdy i dva) kdy si mohou od mnohdy náročné péče o svého blízkého odpočinout a načerpat síly.


Co je dětská mozková obrna (DMO)

Dětská mozková obrna je vývojové onemocnění způsobující nevratné poškození mozku, poruchy hybnosti, problémy v hrubé a zejména pak v jemné motorice, problémy v komunikaci a v těžkých případech mentální retardaci, kombinované vady nebo epilepsii. Vzniká často už v průběhu těhotenství, při komplikovaných porodech (kde dochází k nedokysličení mozku novorozence) nebo v prvních měsících života.

DMO POBYTY - podpora lidí s handicapem

DMO POBYTY - podpora lidí s handicapem

Zakladatelka sdružení s diagnózou DMO

Organizaci založila před deseti lety Kateřina Maxová. Sama se potýká s dětskou mozkovou obrnou. Přesto je to právě ona, která se stará o zajištění financí potřebných k realizaci pobytů. Každý klient si svůj pobyt, tedy stravu a ubytování, hradí sám, je však nutné zajistit to samé i dobrovolným osobním asistentům, bez jejichž pomoci by se pobyty nemohly uskutečnit. DMO Pobyty finančně zajišťují také dopravu, vstupy na kulturní a společenské akce, rehabilitační a kompenzační pomůcky nebo materiál k ergo terapii během pobytu. To vše z darů a příspěvků od sponzorů, které získává právě Kateřina Maxová. "Nejsme z jiné planety" je název knihy právě o zakladatele sdružení. Kniha vyšla v nákladu několika desítek výtisků a nabízí pohled do Katčina života, radosti i strasti života s handicapem, historii organizace. V knize jsou obsaženy příspěvky Katčiných přátel, kolegů, asistentů i lidí, se kterými se Kateřina setkala. Byly bychom rádi, pokud by se nám podařilo zajistit dotisk této knihy, brožury, která se podle nás snaží bořit zaběhnuté stereotypy ve společnosti vůči lidem s dětskou mozkovou obrnou.


DMO POBYTY - podpora lidí s handicapem

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

DMO POBYTY - podpora lidí s handicapem

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

O DMO Pobyty

DMO Pobyty z. s. jsou nezisková organizace fungující na domácí scéně více, než deset let. Jak už název napovídá, zaměřuje se na pořádání pobytových akcí pro lidi s dětskou mozkovou obrnou (odtud zkrátka DMO). Organizace, co se týče osobní asistence poskytované klientům během pobytu, funguje na bázi dobrovolnictví. Osobní asistenti tedy vykonávají práci bez nároku na finanční či jakoukoli jinou formu odměny.
 


DMO POBYTY - podpora lidí s handicapem

Garant organizace

Helena Šádková je spolumajitelkou společnosti Help centrum. Narodila se v Mladé Boleslavi, studovala UK FTVS obor Aplikovaná pracovní a tělesná pedagogika zdravotně postižených. Deset let pracovala pro Národní radu zdravotně postižených. V roce 2000 založila společnost a již 20 let pracuje oblasti zajišťování kompenzačních pomůcek. Vedle toho již deset let spolupracuje s DMO pobyty jako asistent a ergoterapeut. Spolupracovala také s Pardubickou fakultou v oboru zdravotně sociální pracovník. Aktivně spolupracuje s Asociací rané péče a ostatními organizacemi, které pracují pro zdravotně postižené.

Parametry a specifikace

Cíl projektu

Potřebují vybrat 50 000 Kč
Cílová skupina lidé s postižením

Lokalita pomoci

Kraj ČR, kde pomáháme Hlavní město Praha, Jihočeský, Jihomoravský, Královéhradecký, Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický, Středočeský, Ústecký, Vysočina
Kontinent, kde pomáháme Evropa

Charita

Charita Charita

Obor pomoci

Obor pomoci dobročinnost a dobrovolnictví
Kód:  NEZ00117

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB18