Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Donbas: Reportáž z ukrajinského konfliktu

Kniha, česky
-15%
389 Kč
329 Kč
299 Kč bez DPH

Donbas: Reportáž z ukrajinského konfliktu

Strhující a mrazivá reportáž z ukrajinského konfliktu

Strhující a mrazivá reportáž je očitým svědectvím slovenského novináře přímo z místa konfliktu a živým kaleidoskopem mnoha životních příběhů, jež autor na východě Ukrajiny posbíral na obou stranách fronty. Osudu Gruzínce Mamuky, bojujícího s ruskou agresí s kalašnikovem v ruce už od čtrnácti let, Jirky, českého dobrovolníka v řadách doněckých separatistů, Lízy z Luhanska, smiřující se s údělem uprchlice a zneužívané ženy, a řady dalších.
Forró nevytvořil jen plastický obraz válečné každodennosti, ale také brilantní analýzu příčin zamrzlých konfliktů v prstenci obklopujícím Ruskou federaci, v gruzínské Abcházii a Jižní Osetii, moldavském Podněstří či naposled na Ukrajinském Donbasu.

Napsali o knize Donbas

„Tomáš Forró dokázal, co se žádnému jinému novináři nepodařilo. Získal si důvěru lidí na obou bojujících stranách, kteří ho vzali mezi sebe, do zákopu a do bytu, kde s nimi prožíval bombardování a kde mu vyprávěli své osudy. Na začátku byl autorův záměr pokusit se porozumět záhadě, jak vzniká válka, pochopit kořeny zla. Tuto záhadu se mu podařilo rozluštit, dokázal však mnohem víc.“

Martin M. Šimečka


Forró na Donbas jezdil s otevřenýma očima i srdcem. Přiznává svou počáteční zaujatost, ta však dlouho nevydržela. Strávil totiž příliš mnoho času s lidmi, jejichž úhly pohledu na překotné události si do té doby možná nedokázal představit.
Přináší tak velmi cenný a ojediněle upřímný vhled do hlav té části obyvatel, která s nostalgií vzpomíná na Brežněva a odmítá západní směřování Ukrajiny. 

ct24.ceskatelevize.cz

Tomáš Forró

Slovenský reportér Tomáš Forró (1979) se zabývá krizovými oblastmi a vojenskými konflikty po celém světě. Je držitelem tří slovenských novinářských cen, mimo jiné za sérii reportáží z Latinské Ameriky - o zemětřesení v Ekvádoru, občanské válce v Kolumbii a anarchii ve Venezuele. Jeho reportáže zachycují od roku 2016 zejména ukrajinský konflikt, a to z perspektivy obou bojujících stran. Za ně byl dvakrát nominován na českou novinářskou cenu. Jeho texty vycházejí v Česku, Polsku, Rusku a na Ukrajine.

Parametry a specifikace

Základní

Autor Tomáš Forró
Počet stran 416 stran
Rok vydání 2020
Typ Kniha
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP0337258
Prod. číslo:  978-80-7637-048-7
P-DC1-WEB27