Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Doživotí

Audiokniha
249 Kč
226 Kč bez DPH

Doživotí

Za knihu Doživotí získal Luboš Xaver Veselý cenu Egona Ervina Kische za rok 2007.

Jedná se o zcela unikátní dílo, které nemá v Čechách obdoby. V českých věznicích žije více než třicet doživotně odsouzených vězňů. Všichni odsouzení odpykávají trest za hrůzné činy, které se zcela vymykají lidskému chápání. Ovšem jsou to stále lidé, kteří mají pocity, emoce a často i pocit nespravedlnosti s tím jak byl jejich proces veden. 
Autor Luboš Xaver Veselý postavil před sebe velmi nelehký úkol. Podařilo se mu přesvědčit mnoho kompetentních lidí, kteří mu umožnili osobní setkání ve věznicích a především dokázal přesvědčit vězně k autentické a otevřené zpovědi, která je základem knihy. Doživotí jako audiokniha posouvá dílo ještě o stupeň výš, neboť odpovědi jednotlivých skutečných respondentů zaznívají hlasem vynikajících herců. A emoce ještě zřetelněji vystupují na povrch.
Režisér Lukáš Janota vybral pro role skutečných odsouzenců plejádu zajímavých a populárních hlasů. Zdeňka Junáka, Láryho Koláře, Jakuba Zedníčka nebo držitele Thálie Michala Isteníka a Petra Štěpána.
Máte tedy možnost slyšet výpovědi Jiřího Kajínka, Oto Bierdemana, Ludvíka Černého, Ivana Roubala či posledního vězně odsouzeného původně k trestu smrti Zdeňka Vocáska. Nejedná se věru o veselé věci, ale určitě v mnoha ohledech poučné a zajímavé.

5,0
Hodnotilo 7 zákazníků
100+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje
1
uživatelská recenze
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 08:00:33

Autor

Autor Luboš Xaver Veselý
Interpret Michal Bumbálek, Michal Isteník, Zdeněk Junák, Aleš Slanina, Jakub Zedníček, Jiří Mach, Kristian Pekar, Lukáš Janota, Martin Havelka, Milan Němec, Tomáš Sagher, Zdeněk Bureš, Igor Ondříček, Jan Apolenář, Jan Mazák, Jiří Valúšek, Láry Kolář, Petr Štěpán, Tomáš Slezák

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 441 MB
Kategorie Audioknihy, Literatura faktu a publicistika, Vzpomínky a biografie
Jazyk česky
Kód:  AKZ738
Záruka: 24 měsíců
WEB7