Obnovit stránku

Eleanor se má vážně skvěle

Audiokniha
299 Kč
272 Kč bez DPH

Eleanor se má vážně skvěle

Literární senzace pro všechny asociály

"Nikdy není pozdě změnit svůj život..." 
Díky nespornému vypravěčskému talentu a vnímavosti vůči tomu, co bývá na první pohled skryté, sklízí románová prvotina Gail Honeymannové jednu pochvalnou recenzi za druhou, drží se vysoko v žebříčcích prodejnosti, a obsadila dokonce první místo mezi debuty roku 2017 na čtenářskému serveru Goodreads, získala významné britské ocenění Costa First Nover Book winner2017 a byla vyhlášena jako bestseller The Sunday Times. Hodnocení databáze knih 90 %.
Svérázná, asociální Eleanor Oliphantová všechno zvládá sama. Vystudovala klasickou literaturu, ale pracuje jako účetní a je jí úplně jedno, co si o ní ostatní myslí. S kolegy se snaží příliš nekomunikovat, nikoho blízkého nemá. Jizvy na obličeji a na rukou jsou vzpomínkou na otřesný zážitek z dětství, se kterým se nikdy nedokázala vypořádat, a raději se proto utápí v alkoholu.
Když se seznámí s Raymondem z IT oddělení, nejprve jej považuje za stejně obtížnou existenci jako zbytek lidí kolem sebe, postupem času jí však dochází, že možná našla skutečného přítele. Mnohem víc ji ale zajímá její nově objevená láska – místní zpěvák Johnnie Lomond. Ten o existenci své obdivovatelky zatím nemá ani tušení, ovšem Eleanor začne spřádat rafinovaný plán, jak jej získat… 
Eleanor, hlavní postava a vypravěčka románu, není hrdinkou v pravém slova smyslu. Její neschopnost navázat kontakt s ostatními lidmi a dodržovat sociální konvence či běžné společenské rituály z ní činí napůl komickou, napůl tragickou postavu. Autorce se daří s pozoruhodnou věrností vystihnout vnitřní svět bytostného introverta a misantropa, který se vnímáním okolního světa diametrálně odlišuje od „normálních“ lidí.

Napsali o knize Eleanor se má vážně skvěle

Opravdu originální literární dílo: vtipné, dojemné a nepředvídatelné. Cesta, po níž Eleanor vychází ze stínů své minulosti, je mistrně vystavěná a naprosto vás uhrane. 

Jojo Moyesová

Úžasná knížka, nejprve nevíte, jestli se hlavní hrdince máte smát nebo nad ní brečet. Smutné, zároveň optimistické. 

Čtenářské hodnocení na databazeknih.cz

Kniha je naprosto skvěle napsaná a i přes často smutné téma jsem se u čtení musela usmívat. Za mě nejlepší kniha letošního roku. Doufám, že autorka bude v psaní pokračovat.

Čtenářské hodnocení na databazeknih.cz

Gail Honeymanová

Gail Honeymanová je absolventka univerzity v Glasgow a Oxfordu, svůj debutový román napsala ve čtyřiceti letech, poté co si řekla, že je třeba začít dělat věci, které si vždy přála dělat, ale z nějakého důvodu je stále odkládala. Díky tomu se zrodil román Eleanor se má vážně skvěle. Příběh svérázné introvertky se dočkal uznání již v rukopise – brzy po vydání získala kniha cenu deníku Observer za debut roku 2017 a čekat na sebe nenechaly ani překlady do řady jazyků. Román se dostal na špičku žebříčku debutů za rok 2017 na serveru Goodreads a chystá se jeho filmová adaptace.

4,6
hodnotilo 20 zákazníků
50+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 12:10:32

Autor

Autor Gail Honeymanová
Interpret Petra Špalková

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 1 002 MB
Kategorie Audioknihy, Společenská próza, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1B355
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB22