Obnovit stránku

Na Velký pátek (10.4.) mají  naše pobočky otevřeno kromě Příbrami. V pondělí jsou však všechny zavřené, ale stále jsme tu pro vás online.

Elektronické knihy

Krvavý Bronx

Krvavý Bronx  

Alena Mornštajnová, Bianca Bellová, Jan Němec, Kateřina Tučková, Petra Dvořáková, Petra Soukupová, Michal Sýkora a další...

Obsáhlá povídková sbírka nejlepších českých autorů

Nejlepší autoři z nakladatelství Host a Druhé město napsali text na motivy z „černé kroniky“, a tak vznikla obsáhlá povídková antologie s názvem Krvavý Bronx. Jejich texty se týkají a dotýkají brněnské čtvrti známé jako Bronx, což není její oficiální název: takhle se sociálně vyloučené lokalitě už dobrých třicet let říká. Všechny ty zprávy a zprávičky ovšem pocházejí z druhé poloviny 19. století – a jasně ukazují, že velký nepokoj a sociální drama nesla v sobě tahle městská část už v časech, kdy se jí ještě říkalo prostě Cejl. Vraždy, krádeže, nelegální potraty končící smrtí, otrava lékárenským jedem, jindy jen bizarní záměny či sňatkové podvody, skoro pokaždé životy žité na hraně existence.

Více o e-knize Krvavý Bronx »


Krutost

Mrazivá krutost

Caz Frearová

Sarkastická policistka, která věří v dobré konce

Hlavní postava knihy, mladá vyšetřovatelka Cat Kinsellová, se po malé pauze vrací zpět k týmu vražd. Případ, který řešila naposledy, plný malých sladkých lží, se jí dotýkal osobně a potřebovala na chvíli změnit prostředí. Ale i nový případ jí dává dost zabrat – především proto, že není jasné, kdo je vlastně podezřelý, kdo jen svědek, a kdo oběť. A hlavně – oběť čeho…

Caz Frearové se i v knize Mrazivá krutost podařila kriminálka, jak má být – propracovaná, plná zvratů a nekompromisní, se skvěle propracovanou psychologií postav a hlavní protagonistkou Cat, pečlivou a bystrou policistkou, která se obrnila sarkasmem, ale přesto nepřestala věřit v dobré konce.  

Více o e-knize Mrazivá krutost »


Nůž - Jo Nesbo

Umění prostého života

Shunmyo Masuno

Zen je dokonalým lékem na chaos moderního života. Respektovaný buddhistický mnich přináší 100 zenových aktivit pro klidnější život.

Pomocí jasných, praktických a snadno zvládnutelných lekcí – každý den jedné po dobu 100 dní – se naučíte zhluboka vydechnout a odstranit tak negativní emoce; myslet jasně díky prostému zařízení svého domu; večer si uspořádat boty, abyste si uspořádali i svou mysl; pěstovat květinu a pozorovat, jak roste; méně se zabývat věcmi, které nemůžete ovlivnit; a ještě mnohem víc… Dokonce si najdete i čas nemyslet vůbec na nic. 

Zjednodušte svůj život pomocí umění zenu a budete se cítit uvolněnější, naplněnější a znovu najdete svůj vnitřní klid.  

 Více o e-knize Umění prostého života » 


Nejčtenější autoři
Jo Nesbo
Detektivky, knihy pro děti
Lars Kepler
Detektivky
Vlastimi Vondruška
Historické romány
Robert Galbraith, J.K.Rowlingová
Detektivky
Henning Mankell
Detektivky
Jussi Adler-Olsen
Detektivky
Samuel Bjork
Detektivky
František Kotleta
Sci-fi a fantasy
Radka Třeštíková
Romány
Bernard Minier
Detektivky
Jonas Jonasson
Humor
Evžen Boček
Humor

WEB13