Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Faktor třetího člověka

E-kniha, česky
Je nám líto, ale prodej již skončil
Zobrazit alternativy

Nevyhovují vám alternativy?

Vybírejte z celé nabídky

Faktor třetího člověka

Nejpozoruhodnější případy lidí, jimž se na pokraji vyčerpání a smrti podařilo přežít

Vedle extrémních situací, v nichž se nacházeli, spojuje jejich osudy stejný zážitek: v bezprostředním ohrožení života měli pocit, jako by po jejich boku stanula nějaká bytost, která je povzbuzovala, aby se nevzdávali a bojovali o přežití. Podobnou zkušenost potvrzují například výpovědi horolezců, polárníků, sólových mořeplavců, potápěčů, letců, kosmonautů, válečných zajatců i těch, kdo přežili teroristický útok v New Yorku 11. září 2001.

Přítomnost této éterické bytosti si lidé vysvětlovali různě – jako halucinaci nebo přelud, ducha či anděla strážného. Nedávné lékařské výzkumy však naznačují, že by se mohlo jednat o neurologickou reakci lidského organismu na extrémní situaci. Autor John Geiger v této knize poutavě líčí slavná i méně známá dobrodružství 20. století a zároveň analyzuje pozoruhodný, pro běžného člověka nepochopitelný jev, díky němuž se řadě lidí podařilo přežít.

***

John Grigsby Geiger

Narodil se v Ithace v americkém státě New York. Vystudoval historii na University of Alberta v Kanadě. Je autorem čtyř populárně-naučných knih, mezi nimi i bestselleru Frozen in Time: The Fate of the Franklin Expedition (Zamrzlí v čase: osud Franklinovy expedice). Jeho dílo bylo přeloženo do devíti jazyků. Dříve působil jako odborný asistent na University of Toronto a v současnosti pracuje v redakci kanadského deníku The Globe and Mail. Zastává funkci ředitele Královské kanadské geografické společnosti a předsedy jejího výboru pro expedice, dále je členem newyorského Klubu průzkumníků a členem poradního orgánu organizace Wings Worldquest. Je držitelem zlaté výroční medaile královny Alžběty II.

*** „Považuji Johna Geigera za patrona výzkumné literatury.“ William S. Burroughs „Strhující... opravdu objevná... důležitá kniha.“ The Explorers Journal

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi
Druh ochrany social

Základní

Autor John Geiger
Jazyk česky
Počet stran 240 stran
Rok vydání 2011
Nakladatel Jota
Kód:  EK0951
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  978-80-721-7933-6
P-DC1-WEB27