Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Fašismus – Varování

Audiokniha
299 Kč
272 Kč bez DPH

Fašismus – Varování

Fašismus - Varování je výzvou k pochopení vážnosti situace, jež je nezbytné k tomu, abychom se vyhnuli opakování tragických chyb minulosti

Téměř celé 20. století probíhalo ve znamení střetu demokracie s fašismem. Po hrůzách druhé světové války se zdálo, že svět už nepřipustí, aby se duchovní dědicové Hitlera a Mussoliniho pokusili o návrat. Audiokniha přední osobnosti světové diplomacie s českými kořeny, Madeleine Albrightové, v jedinečném podání Táni Fischerové tento optimistický předpoklad zpochybňuje. Kyvadlo dějin směřující po pádu Berlínské zdi k demokracii se vydává opačným směrem. V řadě zemí světa posilují extrémy a objevují se vůdcové s podobnými taktikami, které používali ve dvacátých a třicátých letech fašisté a nacisté.

Madeleine Albrightová

Madeleine Albrightová (1937) narodila se v Praze v rodině českého diplomata Josefa Körbela jako Marie Jana Körbelová. Během dětství odešla s rodinou hned dvakrát do exilu, poprvé před Hitlerem do Londýna, podruhé – a nadobro – před komunistickou totalitou dále do Spojených státu. Tam vystudovala a zahájila oslnivou akademickou a politickou kariéru, jež vyvrcholila postem americké ministryně zahraničí ve vládě Billa Clintona, který zastávala jako první žena v historii USA. Působila také jako velvyslankyně USA při OSN a sehrála významnou úlohu v rozšiřování NATO o země bývalého východního bloku. Je nositelkou rady významných ocenění, včetně českého Řádu Bílého lva či americké Prezidentské medaile svobody.

Táňa Fischerová

Táňa Fischerová (1947) česká herečka, politička a občanská aktivistka. V letech 2002 – 2006 byla nezávislou poslankyní v Parlamentu ČR. V roce 2013 pak kandidovala na prezidentku České republiky. Oba její rodiče byli za války vězněni v Terezíně a Osvětimi. Po dvou letech studia na brněnské JAMU nastoupila do pražského Činoherního klubu. Zde působila až do roku 1973, kdy ji z normalizačních důvodů vyhodili. Podepsala petici Několik vět a celá 70. a 80. léta byla prakticky vytěsněna z uměleckého života. Po Sametové revoluci se vedle politické činnosti podílela na práci řady neziskových organizací, nadací a občanských sdružení.

5,0
Hodnotil 1 zákazník
10+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Audio

Délka 11:26:38

Autor

Autor Madeleine Albrightová
Interpret Táňa Fischerová

Podrobnosti

Rok vydání 2 019
Velikost 128 kbps 629 MB
Kategorie Audioknihy, Literatura faktu a publicistika, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1B385
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB23