Obnovit stránku

Goldstein

E-kniha, česky
299 Kč
247 Kč bez DPH

Goldstein

Dekadentní Berlín roku 1931 v nové strhující krimi noir Goldstein Volkera Kutschera 

Berlín 1931. V berlínském podsvětí probíhá boj o moc. Hospodářská krize, násilné střety mezi SA a Rudou frontou, mocenský boj berlínských gangů. Gereon Rath dostává zvláštní úkol, sledovat amerického gangstera Abrahama Goldsteina. Ovšem netuší, že se z kolegiální výpomoci pro americkou Bureau of Investigation brzy stane smrtící závod. Zatímco on se nudí na svém stanovišti v hotelu Excelsior, ozbrojený Goldstein se už dávno volně pohybuje po městě. Když pak šéf podsvětí Marlow přinutí Ratha k dalšímu soukromému pátrání, dostává se komisař přímo doprostřed války zločineckých spolků.
Mezitím Charly Ritterová nastupuje přípravnou právní praxi a poté, co nechá ze své kanceláře utéct mladou bezdomovkyni přistiženou ve vlaku bez jízdenky, setkává se její pátrání s tím Gereonovým.
Napětí ve městě se stupňuje a v Berlíně se již brzy střetnou dva světy: impérium amerických gangsterů a rozpínající se moc nacismu…
Již třetí příběh detektiva Gereona Ratha vyjde 12. února v nakladatelství MOBA. Přichází v čase, kdy na obrazovku České televize (19. 1.) míří nejdražší německý seriál s udávaným rozpočtem 40 milionů eur Babylon Berlin na motivy této detektivní série v režii světoznámého režiséra Toma Tykvera (Lola běží o život, Atlas mraků, Parfém: Příběh vraha). O hudbu se postaral známý britský hudebník Bryan Ferry, který si v seriálu také zahrál. 

Ohlasy ze zahraničí:

„Nejdivočejší léta Berlína: grandiózní román Volkera Kutschera je skvělá detektivka, ale i dokonalá dobová freska.“

Die Welt Online

 „Kutscher dokonale popsal dekadenci Výmarské republiky, s krví v berlínských ulicích i hrozivě číhajícími nacisty.“ 

Sunday Times

 „Kutscherův trik je geniální … Stvořil portrét éry prostřednictvím optiky žánrové fikce.“

The New York Times

„Fascinující román a vskutku příšerná historie.“ 

Literary Review

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Volker Kutscher

Volker Kutscher se narodil v roce 1962 v Lindlaru v Severním Porýní-Vestfálsku, ale dětství strávil v Horním Rakousku. Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Wuppertalu, a než napsal svůj první detektivní román, pracoval se jako novinář. V současnosti žije v Kolíně nad Rýnem a kromě své vlastní tvorby se věnuje i psaní scénářů pro televizi.
Kutscherova série kriminálních případů komisaře Gereona Ratha se stala světovým bestsellerem. V současnosti se po celém světě prodalo již více než milion výtisků a na motivy knižní série vznikl úspěšný koprodukční seriál s vynikajícími kritikami, ověnčený řadou cen.

5,0
hodnotilo 2 zákazníků
100+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Základní

Autor Volker Kutscher
Jazyk česky
Počet stran 640 stran
Rok vydání 2019
Série Gereon Rath
Díl série 3.
Nakladatel Moba
Kód:  EK29271
Záruka: 24 měsíců
Prod. číslo:  978-80-243-8625-6
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
WEB7