Obnovit stránku

Gott Karel: S pomocí přátel - CD

-9%
349 Kč
319 Kč
264 Kč bez DPH

Gott Karel: S pomocí přátel - CD

Karel Gott a přátelé 2014: noví autoři, nové písničky, nové hity! Až na jedinou výjimku z roku 2012 (duet s Olgou Lounovou) vše čerstvé nahrávky skladeb z roku 2014, a to především domácích autorů, tvořících velmi zajímavý průnik několika generací.

Poslech jasně ukáže, že všichni psali opravdu pro Karla, žádné vyprázdněné šuplíky. Balady, refrénovky, taneční kousky, to vše zcela poznatelně komponované přímo pro zpěváka, jehož kariéra nemá ve světě obdobu.

Prověření autoři kvalit Michala Davida, ORMů, Petra Chmely, Borise Urbánka nebo Vaša Patejdla potěší přesně trefenými melodiemi, od velké balady (Pátý den, Právě vchází, Láska, to je déšť) přes píseň pro Jiřího Štaidla (Kluk s velkou vášní) až po chytlavé retro z konce padesátých let (Chci tě). Některá spojení však na první pohled vypadala spíše nemožně: KG a Michal Malátný, Gipsy.cz, Petr Bende, Martin Chodúr, Viktor Dyk nebo Ondřej Brzobohatý?
Podařilo se. Pánové, často včetně textů a osobní účasti na nahrávce, vymysleli rafinovanou pomalou (Pondělí), latino dancovku (Tak pojď se mnou), ráznými dechy ozdobenou šlapací (Dál jedu si svou), zvuky nabité disco (Právě vchází), v dobrém slova smyslu zámořsky znějící duet s Monikou Bagárovou (Místa, která znáš) nebo krásnou šansónovku (Testament). Přidejte k tomu skutečnost, že krom tradičního Gottova studiového orchestru se tentokrát často aktivně přidali i muzikanti a kapely kolem autorů songů, takže nejen skladby, ale také jejich aranže jsou patřičně pestré.


Obsah: Chci zpátky dát čas (Mit dir bin ich stark) Tak pojď se mnou Obraz žen Chci tě Pátý den Dál jedu si svou Místa, která znáš Láska, to je déšť Doufej (Leben) Kluk s velkou vášní Dál za obzor Testament

Parametry a specifikace

Specifikace

Žánr Pop, Česká a slovenská tvorba
Médium CD
Interpret Gott Karel
Kód:  FERSU6260-2
Prod. číslo:  SU6260-2
P-DC1-WEB19