Obnovit stránku

Havel v Americe: Rozhovory s americkými intelektuály, politiky a umělci

Kniha, česky
-22%
Doručujeme i o víkendu. K vám domů i na prodejny
329 Kč
255 Kč
232 Kč bez DPH

Havel v Americe: Rozhovory s americkými intelektuály, politiky a umělci

Síla intelektuálního a politického odkazu Václava Havla nepůsobí pouze v českém, potažmo středoevropském prostoru

Jako dramatik, esejista a disident byl Havel považován za morální a myšlenkovou autoritu už za normalizace i na Západě. A po roce 1989 se s prezidentem Havlem pravidelně setkávali přední političtí, kulturní a duchovní představitelé z celého světa nejen kvůli státním povinnostem, ale i proto, že o to mnohdy sami stáli. 
Václav Havel je v západní paměti živou postavou i dnes. Václav Havel Foundation Library v New Yorku si dala za úkol tuto paměť alespoň částečně zmapovat metodou orální historie. Výsledkem jsou pozoruhodné rozhovory s osobnostmi formátu diplomatky Madeleine Albrightové, někdejšího prezidenta USA Billa Clintona, historika Timothyho Snydera či hudebnice Suzanne Vega. 

„Lidé nechápou, jak monumentální postavou Havel byl a jak jím — když přijel do Spojených států — byli Američané uchváceni."

 Madeleine Albrightová 

„Havel nikdy Československo neopustil. Mohl patřit mezi newyorskou smetánku. Ale vytrval v tom, co mu šlo, a ze všech sil usiloval o změnu. A zdálo se, že ho to bavilo, což lidem dalo jistotu, že věřil v to, co dělal."

Bill Clinton 

Parametry a specifikace

Základní

Počet stran 228 stran
Typ Kniha
Nakladatel Host
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Druh Kniha

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP0288968
Prod. číslo:  978-80-7577-823-9
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
WEB13