Obnovit stránku

Hlava XXII

Audiokniha
249 Kč
206 Kč bez DPH

Hlava XXII

Klasický protiválečný román Hlava XXII plný satiry a tragikomických situací

„Hlava XXII. ta mi zamotala hlavu.“ Ve své nejslavnější knize Joseph Heller na základě vlastních zkušeností s armádou píše o světě, v němž je vše postavené na hlavu; a protože absurdita je věčná, zamotal tento skvělý protiválečný román hlavu už několika generacím čtenářů. Odehrává se za druhé světové války a v sérii absurdních epizod vyprávěných z hlediska několika různých postav satiricky napadá krutost, nesmyslnost válečné mašinerie.

Joseph Heller (1923 - 1999)

Joseph Heller byl americký spisovatel, psal satirická díla, zejména novely a dramata. Heller pocházel z Brooklynu v New Yorku, jeho rodiče byli židovští přistěhovalci z Ruska. Ve druhé světové válce sloužil u amerického bombardovacího letectva na Korsice. V letech 1948–1949 studoval Columbijskou universitu v New Yorku, poté studoval v Anglii v Oxfordu. Po ukončení studií pracoval v několika reklamních agenturách a věnoval se psaní. Roku 1975 se stal mimořádným profesorem literatury City College v New Yorku.
J. Heller posunul literaturu o druhé světové válce do trochu jiné roviny, kdy se jí snaží zesměšňovat a ukázat její absurditu, přičemž projevuje smysl pro černý humor a ironii.

Vladimír Hauser (1955)

Český herec pocházející z Brna. Je známý především z Balady pro banditu (1979), Dvojrole (1999) a O rodičích a dětech (2007).

4,9
hodnotilo 9 zákazníků
100+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 24:00:27

Autor

Autor Joseph Heller
Interpret Vladimír Hauser

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 1 331 MB
Kategorie Audioknihy, Humor, satira a komedie, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1A825
Záruka: 24 měsíců
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
WEB18