Obnovit stránku

Hod mrtvou labutí

Audiokniha
299 Kč
272 Kč bez DPH

Hod mrtvou labutí

Zneklidňující, drsné i zábavné povídky plné neotřelých situací a originálního humoru načtené herci Dejvického divadla

Operní pěvec a režisér Líbezný se stane aktérem mezinárodního byznysu a politiky. Na Nuselském mostě však spěje k činu, který má ukončit jeho trápení. Jedenáctiletý Afričan Odongo, jehož adoptovali na dálku bezdětní manželé Peter a Nikol, stojí tváří v tvář střelné zbrani v očekávání konce svého života. Všichni se stali kolečky ve špinavé hře, narýsované ve vysokých patrech bruselské byrokracie.
Režisér Dejvického divadla Krobot se pod tíhou nedostatku financí uchýlí s celým souborem k pokoutnímu prodeji kuchyňského nádobí ve stylu „šmejdů“. Ne že by si za to on, Odongo, Peter či Nikol, stejně jako pěvec Líbezný nemohli sami…
Všechny Hüblovy povídky mají dvojznačné hrdiny, napůl záporné, napůl kladné, a vždy nepříjemně a dotěrně blízké. Je to zneklidňující, drsné i zábavné čtení, protože Hübl disponuje originálním smyslem pro humor i nakažlivou chutí vymýšlet neotřelé situace a spojení.

Napsali o knize Hod mrtvou labutí

"Hübl je skvělý pozorovatel, jeho dialogy prozrazují, že umí rovněž poslouchat, jakým jazykem ty které společenské vrstvy mluví. (...) Hod mrtvou labutí je přesně takový, jaká má knižní prvotina být. Drzý, nabitý dychtivou energií, občas trochu rozkolísaný, ale sympaticky upřímný.

hodnocení Novinky.cz:  80 %

"I přes uvedené výtky lze ovšem Hod mrtvou labutí označit za pozoruhodný literární debut (...) Autor je coby satirik rozkročen někde mezi Garym Shteyngartem a Štěpánem Kopřivou. Nemá sice ani Shteyngartovu vizionářskou důmyslnost a komplexnost, ani Kopřivův brutální tah na branku, ale díky trefnému postižení specifických rysů společenského chování s akcentem dystopičnosti, slovnímu humoru a vstřícnosti vůči morbiditě si může s oběma z nich přinejmenším potřást rukou."

iLiteratura.cz

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

ONDŘEJ HÜBL (* 1976) 

Český textař, scenárista a kreativec. Je autorem a spoluautorem mnoha úspěšných reklamních kampaní, mezi nimi i několikaleté série s Ivanem Trojanem. Podle povídky Divotvorné hrnce, která je součástí této sbírky, napsal s režisérem Miroslavem Krobotem televizní seriál Zkáza Dejvického divadla. Soubor nekorektních povídek Hod mrtvou labutí je jeho literárním debutem.

4,8
Hodnotili 4 zákazníci
20+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
1
uživatelská recenze
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 06:57:35

Autor

Autor Ondřej Hübl
Interpret David Novotný, Ivan Trojan, Martha Issová, Martin Myšička, Miroslav Krobot, Václav Neužil

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 383 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Povídky
Jazyk česky
Kód:  AK1C060
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB24