Obnovit stránku
Během svátku 28.9. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.

Hrdinky

Audiokniha
349 Kč
317 Kč bez DPH

Hrdinky

Příběhy výjimečných českých žen od nejstarších dob až po současnost!

Řídit auto, působit v politice, mít svůj bankovní účet… to všechno dnes považujeme za běžné, avšak před sto padesáti lety si o takových věcech mohly ženy nechat leda tak zdát. Komu vděčí za to, že se ze snu stala skutečnost? Zástupům hrdinek, které jim prošlapaly cestu. A že jich bylo! Ani v české kotlině o ně nebyla nouze. Hned nás asi napadne Božena Němcová, Marie Terezie či Milada Horáková. Ale co třeba Johana z Rožmitálu, Bertha von Suttner, Marie Schmolková? Že jste o nich nikdy neslyšeli? Právě proto vznikla tato kniha!
Lékařky, spisovatelky, političky, řeholnice, podnikatelky, panovnice, sportovkyně tu ožívají v poutavém vyprávění Kateřiny Tučkové a jejích spolupracovnic i v originálních portrétech studentů plzeňské „Sutnarky“. Mnohdy svými příběhy berou dech. A díky kontextu, do kterého jejich osudy zasazuje autorka celého projektu Renáta Fučíková, se nám před očima odvíjí ucelený obraz toho, zač a jak musely ženy kdy bojovat, aby dnes mohly žít podle svých představ.

5,0
Hodnotil 1 zákazník
100 %
zákazníků doporučuje
?
neznámá reklamovanost

Parametry a specifikace

Audio

Délka 07:48:24

Autor

Autor Lenka Křížová, Renata Fučíková
Interpret Eva Novotná, Jana Stryková, Naďa Konvalinková, Tereza Dočkalová, Veronika Lazorčáková

Podrobnosti

Rok vydání 2021
Velikost 128 kbps 448 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Vzpomínky a biografie
Jazyk česky
Kód:  AK1C912
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB12