Obnovit stránku

Jakub a obří broskev

Audiokniha
199 Kč
181 Kč bez DPH

Jakub a obří broskev

Jakub a obří broskev je audiokniha pro děti, kterou napsal Roald Dahl a vypraví Vojta Kotek

Jakub Tamtudy je malý kluk, který neměl zatím v životě moc štěstí. Tety Brčková a Bečková, u kterých vyrůstá, jsou ohavné babice, které mu odpírají veškerou zábavu. Když však potká na zahradě podivného mužíčka s kouzlem v papírovém pytlíku, jeho život se změní. Na staré broskvoni, která nikdy neměla plody, se jako zázrakem urodí broskev nevídaných rozměrů. Když se Jakub jednou večer dostane tunelem až k pecce, zjistí, že kouzlo zasáhlo i některé hmyzí obyvatele zahrady, kteří teď v broskvi žijí. Společně s novými kamarády se rozhodne od hrozných tet utéct a v obří broskvi procestovat svět. A tak se přes moře i vzduchem tato neobvyklá skupinka dostane z Anglie až do samotného New Yorku. 

Roald Dahl (1916–1990)

Britský spisovatel norského původu, známý především svou tvorbou pro děti. Můžeme jmenovat knihy Karlík a továrna na čokoládu, Obr Dobr a Matylda, které byly všechny zfilmovány a také vyšly v Tympanu jako audiokniha. Byl však také mistrem povídek pro dospělé čtenáře s originálním smyslem pro humor a s pečlivě komponovaným příběhem a pointou. Mezi nejznámější patří povídkové soubory Můj strýček Oswald nebo Milostné rošády. Jakub a obří broskev se dočkal svého filmového zpracování v roce 1996.

Vojta Kotek (1988)

Pochází z divadelnické rodiny, jeho otec Václav Kotek je hercem v divadle Járy Cimrmana a maminka Alena vystudovala produkci na DAMU. Mohli jsme ho vidět v řadě televizních filmů, inscenací a seriálů. Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesl Únos domů režiséra Ivana Pokorného a především role Rendyho ve filmu Snowboarďáci Karla Janáka. Hraje v divadle a věnuje se dabingu, proslavil se zejména jako český hlas čaroděje Harryho Pottera. Jako filmový režisér debutoval celovečerním filmem Padesátka (2016). Věnuje se moderování a hraje na baskytaru v hudební skupině TH!S.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 03:01:07

Autor

Autor Roald Dahl
Interpret Vojta Kotek

Podrobnosti

Rok vydání 2 019
Velikost 128 kbps 167 MB
Kategorie Audioknihy, Pohádky, Pro děti, Zahraniční literatura, Zahraniční­ literatura, Pohádky, Pro dÄ›ti
Typ Audiokniha
Jazyk česky
Kód:  AK1B472
Záruka: 24 měsíců
WEB4