Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Jan Pivec bez líčidla

Audiokniha
69 Kč
57 Kč bez DPH

Jan Pivec bez líčidla

Jan Pivec bez líčidla

Národního umělce Jana Pivce Vám nemusíme představovat jako herce. Postavy, které vytvořil na jevišti Národního divadla, v televizi i ve filmu svou osobitostí a jadrností vstoupily ve všeobecné povědomí a zanechaly ve všech myslích nesmazatelné dojmy. Jan Pivec je vskutku, v plném smyslu slova umělcem národním.
Salvy smíchu, zaujetí, okouzlení vzpomínkami z divadelního světa, to všechno umí Jan Pivec v soukromí vzbudit, přirozeně, živelně, bez jakéhokoli patrného úsilí či snahy. V soukromí je Jan Pivec jako na jevišti: osobnost nabitá myšlenkami, city a vzruchy, jako přetopený kotel.
Herecké výkony Jana Pivce jsou zachyceny na filmových pásech i zvukových záznamech. Je to však jen část jeho mimořádné osobnosti...Jan Pivec je jako vypravěč tak osobitý, že je nenapodobitelný. Slovy nelze charakterizovat a sdělit to nenapodobitelné a neopakovatelné, čím Jan Pivec okouzluje své posluchače. Takovou řeč jsem svého času vedl s šéfredaktorem gramoredakce Pantonu Jiřím Maláskem.
Slovo dalo slovo - a tak jsme při jednom odpoledním posezení u šálku kávy s Janem Pivcem - bez obzvláštních technických příprav a zábran - umístili v kruhu společnosti i mikrofon. Vznikl tak nenucený, nijak nenahrávaný čtyřhodinový zvukový záznam, v němž dominuje vypravěč Jan Pivec, bez líčidel, nenucený, v intimní a neoficiální atmosféře...vybrali jsme úryvky i tak, aby v Pivcově nenapodobitelném vyprávění ožily znovu osoby a historie, kterých současníkem i účastníkem Jan Pivec dlouhá léta byl.
Je to celá velká éra vývoje českého divadla, jejíž nedílnou součástí je i jméno národního umělce Jana Pivce. Přál bych Vám, abyste při poslechu této desky - až se nyní pohodlně usadíte v křesle také třeba se šálkem kávy - zažili podobný hezký pocit, jaký jsme měli my, kteří jsme seděli v kruhu s Janem Pivcem při natáčení této desky. František Filip

5,0
Hodnotil 1 zákazník
20+
zákazníků již zakoupilo
100 %
zákazníků doporučuje

Parametry a specifikace

Audio

Délka 00:57:23

Autor

Autor Jan Pivec
Interpret Jan Pivec

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 53 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Vzpomínky a biografie
Jazyk česky
Kód:  AK1A990
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB23