Obnovit stránku

Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme zvýšené množství emailových pokusů o podvodné informace k navrácení platby zneužívající dobré jméno naší společnosti. Prosím vždy si zkontrolujte odesílatele emailu. Více informací o podvodech naleznete ve článku zde.

Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka

Kniha
4,8 9 hodnocení
Cenová bomba
594,- Ušetříte 95,-
bez DPH 540,-

Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka

Příběh nejslavnějšího českého vojevůdce líčí odborně dokonalá a zároveň čtenářský vstřícná kniha Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka 

Druhá nejrozsáhlejší práce o Žižkovi navazuje na téměř devadesát let staré velkolepé dílo Josefa Pekaře, jehož výsledky díky využití nejnovějších badatelských poznatků doplňuje, poupravuje a samozřejmě také překonává.
Žižkův nový životopis Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka vyšel u příležitosti 600. výročí vzplanutí husitské revoluce a zaceluje více než 25letou mezeru, kdy v rámci české historiografie nevyšlo od dob husitské tetralogie Františka Šmahela žádné fundované vědecké dílo na toto téma.
Velká Žižkova biografie z dílny respektovaného znalce husitské doby Petra Čorneje představuje nepřemoženého hejtmana v trochu netradičním světle. V životopisné knize Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka se podrobně seznámíte nejen s dějinnými událostmi jeho doby, ale nahlédnete také do Žižkova vnitřního světa a porozumíte motivacím jeho činů.
Husitský válečník vystupuje na stránkách knihy Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka jako polní velitel, jehož neobyčejné úspěchy byly zapříčiněny nejen geniálním strategickým uvažováním a jedinečnou schopností volit netradiční řešení, ale také oddaností jeho bojovníků. Jeho osobnost oplývala nesporným charismatem, což mu nemohli upřít ani jeho nepřátelé.
Jan Žižka sám sebe vnímá jako hluboce věřícího bojovníka, který naplňuje boží vůli, a to vždy a všude. V průběhu svého života se stává ikonou stoupenců husitského programu a samozřejmě také terčem nenávisti svých nepřátel.
Životopisná kniha Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka nadchne nejen odborníky a znalce, ale i čtenáře, pro které je historie koníčkem.

Napsali o knize Jan Žižka

Je to skvělé dílo přemosťující všechny dosavadní nábožensko-ideologické, a proto nehistorické spory o Žižku. Myslím, že většina historiků husitství by přes všechny vzájemné odlišnosti vzdala knize Petra Čorneje poctu.

Otakar A. Funda

Jedná se o dílo mimořádně vysokého odborného standardu. Naše dějepisectví se v něm konečně dočkalo velké Žižkovy biografie, která je moderní, odborně dokonale fundovaná a zároveň čtenářsky velice vstřícná i vůči laickým zájemcům z řad široké veřejnosti.

Jaroslav Boubín

Jestliže se úkolu zpracovat moderní Žižkův životopis ujal Petr Čornej, pak nemohl být vybrán autor povolanější.

Zdeněk Vybíral

Petr Čornej

Významný český historik Petr Čornej (1951) se zaměřuje na dějiny pozdního středověku, zejména na husitství, dějiny historiografie a výzkum dějinné paměti. Před rokem 1989 pracoval v Ústavu pro českou a světovou literaturu ČSAV, poté přednášel na Filozofické fakultě UK, vedl katedru dějin a didaktiky dějepisu na Pedagogické fakultě UK, učil na Literární akademii a od roku 2013 působí v Akademii věd ČR. Je autorem či spoluautorem mnoha knih, včetně dvou dílů Velkých dějin zemí Koruny české.

Parametry a specifikace

Základní

Autor Petr Čornej
Počet stran 856 stran
Rok vydání 2019
Typ Kniha
Nakladatel Paseka
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Druh Kniha
Ocenění Magnesia Litera

Jazyk

Jazyk Česky
Kód:  FKP0315183
Prod. číslo:  978-80-7432-990-6
Odkazy: Stránky výrobce

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB19