Obnovit stránku

Jeroným Pražský

Audiokniha
230 Kč
209 Kč bez DPH

Jeroným Pražský

Audiokniha První český filozof a vlastenec Jeroným Pražský je doslova živým ztělesněním jeho životního příběhu.

Poskytuje nám jedinečnou možnost k intenzivnímu prožití této epochy dějin i jejího vztahu k současnosti, k otázkám, které žijeme dnes.
Jeroným Pražský byl evropským vzdělancem, filozofem, mistrem sedmera svobodných umění na Pražské univerzitě a dalších univerzitách své doby. Byl blízkým přítelem Mistra Jana Husa, bojovníka za svobodu, který Jeronýma považoval za vtipného a odvážného muže. Jeho život byl ztělesněním toho, co hlásal a učil. Byl buřičem… byl vzdělancem… a stal se tak nebezpečným tehdejšímu vládnoucímu klimatu.
Kniha si neklade za cíl přinést nějaká nová historická fakta, ale snaží se především dát lidskou tvář zkušenostnímu rozjímání nad osobitostí Jeronýmovou. Komunikuje tak přímým způsobem hlas jeho duše dnešnímu čtenáři na pozadí historických událostí, které vyústily Jeronýmovým skonem za pravdu.
Knihu čte velmi sugestivním a poutavým způsobem sám autor Jiří Krutina. Hudbu, plně vystihující osobnost a osud Jeronýma, zkomponoval Čeněk Kavečka. Kniha byla nahrána v pardubickém studiu Digitální svět.
Vydejte se s námi na dechberoucí a současně dech oživující vnitřní pouť nejen středověkou historií spolu s výjimečným českým mužem, jehož filozofické myšlenky stály u počátku české husitské revoluce v 15. století.

Parametry a specifikace

Audio

Délka 05:49:13

Autor

Autor Jiří Krutina
Interpret Jiří Krutina

Podrobnosti

Rok vydání 2 021
Velikost 128 kbps 484 MB
Kategorie Audioknihy, Česká literatura, Dějiny a historie, Vzpomínky a biografie
Jazyk česky
Kód:  AK1C622
P-DC1-WEB23