Obnovit stránku

Jogging

E-kniha, česky
69 Kč
63 Kč bez DPH

Jogging

Vyběhněte! Běhání pro zdraví, kondici a redukci váhy. Kniha čtenáře seznamuje se všemi základními skutečnostmi, bez kterých se začátečník neobejde.
Běh je představen jako prostředek ke zvýšení životní vitality, posílení zdraví a jako lék na psychiku.
Vedle základních fyziologických principů popisuje správnou techniku běhu, metodiku, předkládá ukázkové běžecké programy, doporučuje vhodnou regeneraci, stravovací a pitný režim.
Kniha je určena začátečníkům a mírně pokročilým běžcům. V samotném závěru knihy je shrnutí nejčastějších dotazů začínajících běžců, kde najdete odpovědi na základní běžecké otázky.
Mgr. Aleš Tvrzník (nar. 1969) je odborným pracovníkem Vědeckého a servisního pracoviště tělesné výchovy a sportu CASRI Praha. Mimo jiné se zabývá diagnostikou, metodikou a evidencí zatížení ve vrcholovém sportu a přenosem takto získaných poznatků do oblasti rekreačního sportu a běhu. Je autorem celé řady publikací, odborných překladů a filmových snímků se sportovní tématikou. Poslední dobou se věnuje biomechanice běžeckého kroku a konzultační činnosti při výběru správné běžecké obuvi.
Mgr. Libor Soumar (nar. 1969) je ředitelem Vědeckého a servisního pracoviště tělesné výchovy a sportu CASRI Praha. Profesně se orientuje především na problematiku adaptace organizmu na extrémní zatížení při vytrvalostních výkonech a dále na využití kinematické analýzy pro potřeby rekreačního a vrcholového sportu. Uvedenou problematiku přednáší a při objektivizaci tréninkového procesu spolupracuje se sportovci a trenéry mnoha sportovních odvětví.

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát pdf, pdf2
Ukázky pdf, PDF pro čtečky

Základní

Autor Aleš Tvrzník
Jazyk česky
Počet stran 104 stran
Rok vydání 2004
Nakladatel Grada
Kód:  EK9860
Prod. číslo:  80-247-0714-4
P-DC1-WEB17