Obnovit stránku

Jsou světla, která nevidíme

Audiokniha
299 Kč
272 Kč bez DPH

Jsou světla, která nevidíme

Držitel prestižní Pulitzerovy ceny 2015 a kniha roku 2014 dle New York Times a Washington Post

Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství?

V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje jej věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend – stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo.

Blíží se chvíle osudového setkání...


„Úžasné... Krásný, odvážný, srdcervoucí, neobvykle příjemný román.“
The Seattle Times
„Krásně rozvíjející se příběh. Ambiciózní a velkolepý.“
Los Angeles Times
„Jsou světla, která nevidíme je umělecké dílo.“
BBC
„V knize se toho tolik odehrává. Je těžké vyjádřit spletitost, detail, krásu i brutalitu tohoto příběhu.“
Aspen Daily News
„Omračující a nakonec povznášející. Doerrův příběh vám nesmí uniknout, je svědectvím schopnosti našich snů rozjasňovat svým světlem temné noci.“
Entertainment Weekly

Román pečlivě vystavěný jako dřevěné domečky, které Daniel vyrobil pro Marii-Lauru, aby se dokázala orientovat v ulicích, komponovaný z kratičkých kapitol přeskakujících v čase i v ději, plný představivosti proplétající bajku s líčením technických vynálezů i podivuhodných jevů přírody: „Otevřete oči a dívejte se jimi, než se zavřou navždy.
Hodnocení MF Dnes: 90 %

David Matásek podává i v této audioknize naprosto profesionální a přesvědčivý výkon, do kterého vkládá přesně tolik emocí a intonace, kolik si situace žádá. Toto citlivé načtení si bezpochyby Doerrův příběh plně zaslouží a dodává mu další rozměr.
 - Schefikuvblog.eu


Román je držitel mnoha ocenění, např.:

  • Finalista prestižní Národní knižní ceny v USA za rok 2014
  • Držitel druhého místa Best Books of the Year za rok 2014 na Amazon.com
  • Nejlepších kniha roku 2014 podle New York Times
  • Držitel ceny Nejlepší kniha roku 2014 Goodreads v kategorii Historical Fiction
  • Kniha roku 2014 u Washington Post, San Francisco Chronicle, Guardian, Seattle Times…
  • Kniha roku 2014 podle Hudson Booksellers

Anthony Doerr (* 1973)

Jeden z nejúspěšnějších současných amerických spisovatelů se narodil a vyrostl v Clevelandu v Ohiu. Vystudoval historii a začal publikovat v časopisech. Krátce žil a pracoval v Africe a na Novém Zélandu, kde získal inspiraci pro svá díla. První povídky vydal knižně v roce 2002 pod názvem Shell Collector. Následoval román About Grace, sbírka povídek Memory Wall a rovněž jeho paměti Four Seasons in Rome. V roce 2007 jej britský literární magazín Granta zařadil mezi 21 nejvýznamnějších mladých amerických spisovatelů. Získal mnohá ocenění, například prestižní americké a světové ceny The Story Prize či Sunday Times EFG Short Story Award.
Na svém zatím nejlepším díle Jsou světla, která nevidíme (All the Light We Cannot See), pracoval deset let. Po vydání v květnu 2014 vzbudila kniha velkou pozornost jak ze strany kritiků, tak čtenářů. Záhy se stala bestsellerem, na žebříčku New York Times se udržela 58 týdnů a byla jednou z deseti nejprodávanějších knih roku. Byla nominována na cenu National Book Award, získala medaili Andrewa Carnegieho za beletrii a mnohá další ocenění, zvláště pak to nejvýznamnější, Pulitzerovu cenu za rok 2015.

4,9
Hodnotilo 14 zákazníků
100+
zákazníků již zakoupilo
90 %
zákazníků doporučuje
4
uživatelské recenze
Všechna hodnocení

Parametry a specifikace

Audio

Délka 10:18:41

Autor

Autor Anthony Doerr
Interpret David Matásek, Tereza Vilišová

Podrobnosti

Velikost 128 kbps 576 MB
Kategorie Audioknihy, Dějiny a historie, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1A284
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB23