Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny od pondělí do soboty jen pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 374 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny, od pondělí do soboty.

Kim Čijong — ročník 82

Audiokniha
249 Kč
226 Kč bez DPH

Kim Čijong — ročník 82

Každý z nás zná nějakou Kim Čijong…

Postava Kim Čijong, obyčejné třicátnice, je korejským čtenářům — a zejména čtenářkám — důvěrně známá. O věrohodnost jejího příběhu se autorka nemusí nijak zvlášť snažit, protože jednotlivé životní epizody tvoří součást obecné každodennosti a společně sdílené zkušenosti. Symbolický je už sám výběr jména: Čijong je údajně nejčastějším křestním jménem dávaným korejským dívkám v roce 1982. Téměř každý tak ve svém okolí zná nějakou tu „Kim Čijong“, která od útlého dětství přes školní léta, později v manželství a v zaměstnání postupně zažívá drobné ústrky, obtěžování i zjevnou diskriminaci.
Jednoho dne však hlavní hrdinka začne mluvit jinými hlasy. Hlasem své kamarádky, své matky… Manžel jí domluví návštěvu psychiatra a ona mu vypráví svůj příběh, který je zároveň příběhem všech korejských žen.
Před rozuzlením každé příhody už většinou podvědomě cítíme, co bude následovat, byť bychom se možná raději mýlili. Společenská realita vycházející z tradičních hodnot a postojů je však v tomto ohledu mrazivá a neúprosná.

Napsali o knize Kim Čijong — ročník 82

"Možná jde o fikci, avšak život hlavní hrdinky není výplodem autorčiny fantazie. Každý detail a každá událost v příběhu se zakládá na vládních statistikách, novinových článcích, výzkumu a rozhovorech. Tento příběh je svědectvím o tom, jaké to je být ženou v Korejské republice."

Korea JoongAng Daily

"Tato kniha, která čítá něco kolem 170 stran rozhodně stojí za pozornost."

hodnocení na databazeknih.cz

"Kniha je populární také v jihokorejských politických kruzích, obzvláště pak mezi muži. […] Kum Tchäsop, zákonodárce vládnoucí korejské Demokratické strany, daroval knihu dvěma stům devadesáti osmi členům Národního shromáždění. 'Doufám, že za deset let se nám podaří vybudovat svět, v němž žádná Kim Čijong — ročník 82 nebude muset propadat beznaději,' napsal Kum Tchäsop svým kolegům v dopise, který ke knize přiložil."

The Korea Herald

Parametry a specifikace

Audio

Délka 05:10:38

Autor

Autor Čo Namdžu
Interpret Kajetán Písařovic, Lucie Trmíková

Podrobnosti

Rok vydání 2 020
Velikost 128 kbps 574 MB
Kategorie Audioknihy, Společenská próza, Zahraniční literatura
Jazyk česky
Kód:  AK1C501
Záruka: 24 měsíců
P-DC1-WEB29