Obnovit stránku

Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

Krysí stezka

E-kniha, česky
299 Kč
272 Kč bez DPH

Krysí stezka

Láska, lži a zločiny nacistického uprchlíka

Při pátrání po osudech vlastních předků, kteří v ukrajinském Lvově padli za oběť holokaustu, se syn židovských rodičů Philippe Sands seznámil s Horstem Wächterem, synem prominentního nacisty Otta von Wächtera, jenž v letech 1942–1944 zastával ve Lvově funkci okupačního guvernéra. Bylo jisté, že Horstův otec měl podíl na osudu Sandsových příbuzných, kteří za jeho vlády až na jedinou výjimku přišli o život. Avšak v synově srdci stále zaujímá společně s matkou zvláštní místo. Horst je přesvědčen, že otec byl slušný člověk, optimista, který se snažil konat dobro, ale pohltily ho hrůzy způsobené jinými.
Ve snaze očistit památku rodičů zpřístupnil Sandsovi rozsáhlý rodinný archiv, jenž spisovateli umožnil do detailů zrekonstruovat všední i dobrodružný život vysokého důstojníka SS, guvernéra okupovaného Krakova a poté Lvova, obžalovaného z masové vraždy více než sta tisíc Židů a Poláků. Společně se Sandsem sledujeme Wächterovo idylické manželství a rodinný život, jeho nacistickou kariéru i útěk před spravedlností přes takzvanou „krysí stezku“, kterou se vydali Adolf Eichmann, Josef Mengele a tisíce dalších nacistů do Perónovy Argentiny, aby získali novou identitu.
Wächter se tři roky skrýval v rakouských Alpách, než se dostal do Říma, kde mu pomohl vatikánský biskup. Zůstal tam tři měsíce. Jeho únik z Evropy však přeťala záhadná smrt, vyvolávající spekulace o vraždě.

Napsali o knize Krysí stezka

Uhrančivé, šokující, strhující.

John Le Carré, autor špionážních bestsellerů

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Philippe Sands

Britsko-francouzský právník a spisovatel Philippe Sands (1960), je specialistou na mezinárodní právo a prezidentem anglického PEN klubu. Přispívá do deníků Financial Times a The Guardian London Review of Books či Vanity Fair. Sands často komentuje otázky mezinárodního práva a přispívá do programů BBC, Sky News, CNN, Al Jazeera a národních rozhlasových a televizních stanic po celém světě. Ve svých odborných i populárně naučných knihách zkoumá veřejný a historický dopad mezinárodního práva. Kromě mnoha dalších ocenění získal v roce 2016 Baillie Gifford Prize za historický memoár a mezinárodní bestseller East West Street.

Parametry a specifikace

Základní

Jazyk česky
Počet stran 576 stran
Rok vydání 2021
Nakladatel Prostor
Kód:  EK37092
P-DC1-WEB08