Obnovit stránku

Kurz Úvod do Power BI

Partner:
ExcelTown
Lokalita:
Praha - Smíchov
4 840 Kč
4 000 Kč bez DPH

Kurz Úvod do Power BI

Téma kurzu

Připojení k datovým zdrojům

Vyzkoušíme si připojení k excelovským dokumentům, csv souborům, databázím, ale také k online službám jako je Google Analytics nebo Facebook.V těchto připojeních se naučíme data uspořádávat, spojovat, dopočítávat a provádět další úpravy – abychom přímo v reportech pracovali s daty krásně „čistými“.

Datový model Power BI

Načtená data potřebujeme uložit. V Power BI jejich uložení řešíme v tzv. datovém modelu. Při práci s ním můžeme používat jazyk DAX – a s jeho pomocí vytvářet nové sloupce, dopočítané míry nebo odvozené tabulky.Na kurzu si ukážeme principy práce s databází, ukázky tvorby relací nebo základní vzorce jazyka DAX (např. funkce RELATED, SUMIX, CALCULATE, SAMEPERIODLASTYEAR...).

Přehledné zobrazení dat

Zpracovaná data je třeba zobrazit tak, aby uživatelé reportů v datech odhalili všechny důležité souvislosti.Power BI k tomu nabízí řadu grafů, tabulek nebo map. V nabídce jsou vizualizace od jednoduchých (kontingenční tabulky, sloupcové a koláčové grafy), přes několik druhů grafů propojených s mapou, až po složitější nástroje jako jsou rozhodovací stromy nebo vizualizační nástroje jazyka R.

Publikace dat

Jak data z Power BI ve firmě zveřejnit? Naučíte se použít např. cloudový server Powerbi.com, webové stránky, Excel, SharePoint, aplikace v mobilních telefonech...Pro větší firmy, které nechtějí sdílet data ve veřejném cloudu, je k dispozici Power BI Report Server. .

Kde a jak uplatnit?

Jak poukaz uplatnit

Vyberte si termín Vašeho kurzu na https://exceltown.com/vypis-kurzu. Při přihlašování na kurz přes náš rezervační formulář prosím uveďte do poznámky, že chcete platit Alza poukazem. Více informací o školení: www.exceltown.com

Kurzy probíhají na adrese Drtinova 8, 150 00 Praha 5 nebo je možné je absolvovat online.

Platnost poukazu

Do 09.03.2024

Kde poukaz uplatnit

Drtinova 557/8, Praha, 150 00, Hlavní město Praha
GPS: 50°4'34,0285"N, 14°24'8,1192"E
Navigovat
Kód:  RAD03W2
Máte dotaz na toto zboží?
Zavoláme vám
P-DC1-WEB14