Obnovit stránku

Léto bez mužů

E-kniha, česky
Je nám líto, ale prodej již skončil
Zobrazit alternativy

Nevyhovují vám alternativy?

Vybírejte z celé nabídky

Léto bez mužů

Provokativní, vtipný a neotřelý román o ženách a dívkách, lásce a manželství a otázce staré jako lidstvo samo: v čem jsou muži a ženy stejní a v čem se diametrálně liší?

Zčistajasna vám manžel po třiceti letech oznámí, že si dává pauzu. Ta pauza je o třicet let mladší Francouzka s bujným poprsím. Vaše reakce:

a) usoudíte, že je to jen bezvýznamný románek, a přistoupíte na jeho hru;
b) nasupeně prohlásíte manželství za ukončené;
c) zhroutíte se;
d) odklidíte se do bezpečného útočiště a dáte se dohromady?

Mia Fredericksenová se nejprve zhroutí a potom na léto přesídlí do prérijního městečka svého dětství, aby mohla zuřit, vztekat se a truchlit nad svým ubohým životem opuštěné manželky. Pomaloučku je ale vtahována do životů, které ji obklopují: její matky ve společnosti čilých vdov; mladé sousedky se dvěma malými dětmi a hlučným, výbušným manželem; a ďábelských puberťaček v kurzu poezie, který ve městě vede. Na konci léta bez mužů už moudřejší, ale nikoli smutnější Mia ví, za co chce bojovat.

Provokativní, břitký a sofistikovaný román Léto bez mužů je úžasně vitální tragikomedií o ženách a dívkách, lásce a manželství a odvěkém konkurenčním boji mezi oběma pohlavími - román příhodný pro naši dobu od jedné z nejuznávanějších amerických spisovatelek.

***

Siri Hustvedtová (*1955) je americká prozaička, básnířka a esejistka. Vystudovala historii na St. Olaf College a angličtinu na Columbia University. Pochází z Minnesoty, nyní žije v Brooklynu se svým manželem, spisovatelem Paulem Austerem. Její knihy byly přeloženy do mnoha jazyků a získaly značnou popularitu.

4,0
Hodnotil 1 zákazník
80 %
zákazníků doporučuje
?
neznámá reklamovanost

Parametry a specifikace

Formát a typ ochrany

Dostupný formát epub, mobi
Druh ochrany social

Základní

Autor Siri Hustvedtová
Jazyk česky
Počet stran 208 stran
Rok vydání 2012
Nakladatel Jota
Kód:  EK12813
Prod. číslo:  978-80-746-2156-7
P-DC1-WEB09