Obnovit stránku

Michael Jordan - Život

Kniha, česky
-22%
Doručujeme i o víkendu. K vám domů i na prodejny
539 Kč
419 Kč
381 Kč bez DPH

Michael Jordan - Život

Klíčové biografické dílo o příběhu sportovce, ikony a člověka jménem Michael Jordan

Michael Jordan patří ke gigantům světového sportu, jejichž výkony se staly trvalou součástí sportovní historie. Při vyřčení jeho jména si fanoušci automaticky představí tělo sportovce v naprosté synchronizaci s basketbalovým míčem a jeho úžasné smeče.
Ale i potomek staré rodiny z pobřežní planiny v Severní Karolíně má stejně jako každý člověk temné stránky. Jako velký sportovec uměl být nelítostným nepřítelem a jako vzor mladých dokázal být milovníkem hazardu. Nikdy dosud nevznikl životopis, který by zrcadlil dvojakost Jordanova charakteru a který by přinesl natolik zasvěcený pohled na jeho život na hřišti i mimo něj. Až nyní držíte takový životopis Michaela Jordana v rukou.
Basketbalový novinář Roland Lazenby sledoval Jordanovu kariéru dlouhých třicet let. Byl svědkem postupné proměny Jordana z vyjukaného nováčka v globální sportovní hvězdu, propagátora basketbalu, úspěšného byznysmena, k němuž vzhlížejí miliony dětí, co touží být "jako Mike". Lazenby ale současně také podává svědectví o člověku, jehož nezkrotnost a tah za vytyčeným cílem dokážou šířit strach a nejistotu, o nichž fanoušci téměř netuší.
Lazenbyho kniha zkoumá oba póly Jordanovy osobnosti. Autor využívá osobní vztahy s Jordanovými trenéry a cituje z nesčetných rozhovorů s Jordanovými přáteli, spoluhráči a rodinnými příslušníky. V tomto smyslu je možné pokládat jeho práci za klíčové biografické dílo o příběhu sportovce, ikony a člověka jménem Michael Jordan.

Napsali o knize Michael Jordan - Život

Pro sportovní fandy jednoznačně lahůdka, protože MJ to je prostě globální značka i mimo sportovní kolbiště O:-) Líbila se mi komplexnost publikace, která se věnovala rodinným vztahům, přes jeho středoškolská léta...atd. Nezbývá než doporučit! ;-)

hodnocení na databazeknih.cz

Výborně napsaný životopis, který mi podal vcelku podrobný popis života největší osobnosti basketbalu.

hodnocení na databazeknih.cz

Knihu bych určitě doporučil, a to ani nemusíte být fanouškem Michaela Jordana.

hodnocení na databazeknih.cz

Parametry a specifikace

Základní

Počet stran 702 stran
Rok vydání 2015
Typ Kniha
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Druh Kniha

Žánr

Jazyk

Jazyk česky
Kód:  FKP194170
Prod. číslo:  978-80-89311-68-2
WEB13