Obnovit stránku

Mišík Vladimír: Jednou tě potkám - CD

-9%
349 Kč
319 Kč
264 Kč bez DPH

Mišík Vladimír: Jednou tě potkám - CD

Životní zpověď se otevřeně prolíná novým sólovým albem Vladimíra Mišíka.

Album JEDNOU TĚ POTKÁM obsahuje 14 písní, které vznikly ve spolupráci s muzikanty Blue Shadows producenta Petra Ostrouchova. Po 45 letech tedy míří na trh album legendy české hudební scény bez domovské kapely ETC...
"Celý projekt vznikal v hudebním souznění. A kvůli citlivým tématům písní ho považuji za nejosobnější, který jsem kdy vytvořil," říká Vladimír Mišík, který v březnu oslavil 72 let.

Fascinující příběh provázející vznik novinky připomíná strhující hollywoodské drama. Zpěvák nikdy nepoznal svého otce a do svých sedmdesátin žil v domnění, že je jedináček. Až natáčení dokumentu před dvěma lety odhalilo, že hudebník má v USA osm sourozenců. "Vladimírův otec byl americký voják, s nímž se maminka potkala při konci 2. světové války. Údajně padl ve válce v Korei, ale nebyla to pravda," vypráví Šimon Kotek z vydavatelství 100PROmotion.

Nečekaný objev široké rodiny je tématem skladby Brothers. Poprvé v česko-anglickém duetu ji Mišík nazpíval s irským písničkářem Paulem Bradym. Autorské texty Vladimíra Mišíka se i na tomto albu potkávají se zhudebněnými básněmi (Jiří Orten, Bohuslav Reynek, František Gellner, Jan Skácel...).
Podle titulní skladby JEDNOU s textem básníka Václava Hraběte je pojmenováno celé album. "Vnímám ji jako svoji zpověď. Text se mě dotýká, protože nevypráví jen o setkání s děvčetem. Může být i o tom osudovém, finálním setkání," dodává zpěvák.

....Já zpíval o slunečným hrobě
v tý nenormální době,
kdy ruský tanky brázdily mou zem...


Obsah: Něco ve mně chrčí Zarmoucen v klidu... Po dlouhém dni Jednou Jo, jo, jo, jo! Vzpomínka na samotu Pět hospod, jedna ulice Brothers Devizový příslib Rekrut Most Slovanské tance

Parametry a specifikace

Specifikace

Žánr Pop, Rock, Česká a slovenská tvorba
Médium CD
Interpret Mišík Vladimír
Kód:  FER100P047
Prod. číslo:  100P047
P-DC1-WEB24