Obnovit stránku

Mišík Vladimír: Vladimír Mišík (Jubilejní edice) - CD

-7%
299 Kč
279 Kč
231 Kč bez DPH

Mišík Vladimír: Vladimír Mišík (Jubilejní edice) - CD

Hudba, co se před 89' nesměla hrát...
Hudba, která se stala symbolem roku 1989...


Reedice jednoho ze zásadních alb české populární hudby!

Vladimír Mišík se - po výtečném účinkování v The Matadors, The Blue Effect a Flamengu - v polovině sedmdesátých let ocitl na rozcestí. Mnohé z jeho minulého rockového období smetla normalizace, ale zároveň byl připraven potvrdit vlastní skladatelskou invenci a definitivní přechod k českým textům. Nastřádaná muzika dostala jeho i pečlivě vybraná vypůjčená slova (J. Kainar, P. Kopta, V. Merta, J. Suchý, H. Žalčík). Ve studiu se sešli skvělí muzikanti, zčásti zárodek příští kapely ETC..., ale také hosté odjinud (C&K Vocal, O. Petřina nebo J. Stivín).
Vznikla tak devítka skladeb s vlivy akustického písničkářství, ale plně vyhovující Mišíkově rhytmandbluesové podstatě. Album se stalo událostí roku 1976, s následnými bolševickými potížemi s dolisováním vyprodaného nákladu, a později dokonce s Mišíkovým zákazem veřejně vystupovat.

K této jubilejní edici se podařilo spojit původní tvůrce obalu, tedy fotografa Jaroslava Prokopa a grafika Karla Halouna, i s jejich cennými vzpomínkami a archivy. Titulka tak získala v době vydání nerealizovanou podobu (poněkud jiný řez a celkový kontrast fotografie). Vybavení CD pak nabízí komplet písňových textů, zakázané návrhy titulu, původní sleevenote Jiřího Černého, letošní ohlédnutí dvou desítek muzikantů a jiných kumštýřů za dopadem alba i sadu málo známých či pro tuto příležitost nalezených dokumentárních záběrů. Pásům se dostalo nového remasteringu.


Obsah: Cesta do dětství Kde je můj stůl? Jednohubky Bazarem proměn Proč ta růže uvadá Stříhali dohola malého chlapečka Biograf

Parametry a specifikace

Specifikace

Žánr Rock, Česká a slovenská tvorba
Médium CD
Interpret Mišík Vladimír
Kód:  FERSU6358-2
Prod. číslo:  SU6358-2
P-DC1-WEB17