Obnovit stránku

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí

Kniha
Příslušenství ke zboží

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí se věnuje vzácným divům, jejichž existenci ohrožují přírodní jevy i lidská činnost

Ozbrojené konflikty, náhlé změny klimatu, znečištění životního prostředí, přírodní katastrofy, devastující lov zvířat a ryb nebo nekontrolovaný rozvoj měst a turistiky vytvářejí neustálou a velmi vážnou hrozbu pro životní prostředí, nejkrásnější oblasti, památky i přírodní ekosystémy naší planety. Celý svět začal být na tyto podněty citlivější, a proto je na záchranu přírodních unikátů, jež pro lidstvo představují křehký a nenahraditelný poklad, vynakládáno velké úsilí. Ačkoliv jsou tomuto cíli mnozí lidé oddaní, velký počet památek byl už bohužel nenávratně poškozen nebo k tomu nemá daleko.
V této knize najdete kromě spousty fotografií i celou řadu klenotů planety Země. Nechybí zde výjimečné památky různých kultur, od archeologických nálezů v afghánském Bámjánském údolí až po nejrůznější divy světa v Sýrii. Na naší planetě se nachází i nenahraditelné přírodní bohatství, kupříkladu v národních parcích v Demokratické republice Kongo. Ekosystém tohoto parku ohrožuje občanská válka a pytláctví. V této knize se rovněž nacházejí starobylé památky z údolí Káthmándú v Nepálu, které v roce 2015 vážně poškodilo ničivé zemětřesení. Objevíte zde i islandské fjordy, jež v důsledku změny klimatu nevypadají tak jako dřív.
Tato kniha se věnuje vzácným divům, jejichž existenci ohrožují přírodní jevy i lidská činnost. Dále vyobrazuje nejen dnešní komplikovanou dobu, ale snaží se vyslat i zprávu plnou naděje do budoucnosti. Apeluje na všechny, aby se začali věnovat ochraně dvou nejdůležitějších věcí na světě: přirozeného prostředí, v němž žijeme, a kulturního dědictví, které nám zanechali naši předkové.

Napsali o knize Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí

Matka Země strádá a trpí. Potřebuje generaci dětí, které se budou chovat ohleduplně, starostlivě a budou aktivně usilovat o ochranu planety pro budoucí generace.

Leonardo DiCaprio

Změna klimatu je velmi závažný problém, který je nutno řešit. Měl by být jednou z našich nejvyšších priorit.

Bill Gates

V nadcházejících zhruba padesáti letech nám příroda vrátí naše činy i s úroky. Nejde jen o změnu klimatu, jde o samotný prostor a půdu, na níž pěstujeme obživu pro ohromný zástup lidstva. Buďto omezíme populační expanzi, nebo to přirozené pochody v přírodě udělají za nás. Dá se říct, že zúčtování již započalo.

David Attenborough

Cesta za budoucností, po níž všichni toužíme, vede přes udržitelný rozvoj. Ten nabízí rámcové řešení zvýšení hospodářského růstu, dosažení spravedlnosti ve společnosti i zlepšení vztahu k životnímu prostředí.

Pan Ki-mun

Jasmina Trifoni

Jasmina Trifoni je žurnalistka, která se zabývá především psaním o turistických destinacích. Deset let pracovala pro italský časopis Meridiani o cestování a nyní píše pro přední italské časopisy s podobnou tematikou. Je též autorkou knih I Tesori dell'Arte (Klenoty umění), I Santuari della Natura (Sto největších divů přírody a Antiche Civilta (Starověké říše). Je též autorkou série knih věnovaným Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Parametry a specifikace

Základní

Počet stran 272 stran
Rok vydání 2018
Vazba Pevná bez přebalu lesklá

Jazyk

Jazyk Česky
Kód:  FKP0261736
Prod. číslo:  978-80-7390-487-6

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB17